19 t De kat vervolg op pag.36 Ananda werd wakker van de zonne stralen, die over haar gezicht gleden. Aan het voeteneind lag de lapjeskat tevreden te spinnen. Verder was het bed leeg. Ananda voelde zich heel gelukkig. SappieSappie, klonk het tege lijk met het bonzen van haar hart binnen in haar. "Sappie", fluisterde ze. bewoog en miauwde even. De volgende dag vonden boeren uit de omgeving het lichaam van Ananda. Mannen durfden het land goed niet meer te betreden, zo dat de hemel-vrouwen voortaan geen energie meer hoefden te verspillen aan het zich trans formeren in katten om mannen Het was een prachtige dag. De zon straalde uitbundig en deed het gras en de planten glanzen. Ananda en de kat doolden door het bos, in volle teugen genie tend. Het hart van Ananda was boordevol met maar één klank Sappie Plotseling maakte de kat zich los en liep een eind weg bleef staan of ze wilde zeggen "kom maar" en was vervolgens in het struikgewas verdwenen. Ananda liep haar achterna. Ze had nog maar een paar stappen gezet, of ze hoorde uit de richting waarin de kat verdwenen was een ijl vrouwengezang. Als een magneet werd ze ernaar toe gedreven. Steeds dichter werd het gewas en steeds duidelijker de vrouwen stemmen. Het gewas week uiteen en ze stond plotseling in een wei vol met bloemen, omringd met bomen en doorsneden door een kabbelend beekje. Overal waren vrolijke, vriendelijke vrouwen gezichten, die op haar gericht waren "Ananda, Ananda". Sappie omarmde haar en bedekte haar gezicht met kussen. "Sappie". Het duurde even voor ze weer aandacht voor hun omgeving hadden. "Wat is dit, Sappie, waar ben ik?" Sappie legde haar arm liefdevol om de schouders van Ananda. "Dit, Ananda, is de vrouwenhemel. Alle vrouwen, die in hun leven veel voor andere vrouwen betekend hebben, komen hierheen. Hier le ven we verder en van hier uit hebben we een enorme invloed-op de maatschappijVan hier uit zenden we al onze goede krachten naar de vrouwen die buiten leven. Hier bundelen we onze energie. Hier zij n we samen sterk. Samen werken we hier aan een beter le ven voor vrouwen. Kijk, daar lopen Emmeline Pank- hurst, Jeanne d'Arc, Joke Smit en Virginia Woolf. Namen, die je zeker wel kent. Misschien ken je mijn naam ook wel. Ik ben Sappho" Al lopend waren ze bij een plaats gekomen, waar veel vrouwen ston den. Ze weken uiteen om Sappho en Ananda door te laten. In hun midden stond een grote, stralen de vrouw. "Dag, Ananda", zei ze, "ik ben Lilith. Je hebt je waardig ge toond om in ons midden te zijn. Wil je hier blijven? Het kost je alleen je aardse lichaam, dat moet je achter laten, maar daar voor in de plaats krijg je een hemel-lichaam, waarmee je onein dig veel mogelijkheden hebt. Wil je dat?" Ananda's stralende gelaat zei meer, dan woorden kunnen zeggen. bed. Plotseling voelde ze een beweging. Ze opende haar ogen en zag, dat het de kat was. Ze lag dicht tegen haar aan en spinde. De ogen van de kat lieten haar niet losHet leek wel of ze in die ogen verdronk. Ogen van de kat? Nee, de ogen van Sappie? Haar ogen? "Sappie", kreunde ze en tegelij kertijd voelde ze een vrouwenli chaam tegen zich aanvleien. Ze werd opgenomen in dezelfde gol vende beweging, zachte handen streelden haar lichaam en nog zachtere kussen beroerden haar. Samen gingen ze over in één op perste extase.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 21