1' 1/7 18 i muren loom worden. haar schoot, ik heb vandaag een meisje die Sappie heet. Kent u ze naar het dorp te gaan om eten te halen en melk voor de kat, die haar onafscheidelijke metge zellin leek. Aan de rand van het landgoed bleef de kat zitten, ze wilde niet verder mee. Ananda had er ook moeite mee om uit die zalige sfeer te stappen. Het leek of het buiten het landgoed veel kil ler, veel minder vriendelijk was. iedereen die hier woont ken ik. Zoekt u ie- Het laatste avondrood kleurde de en Ananda voelde zich Ze zette de kat van aaide haar nog eens liefdevol en besloot om naar bed te gaan. Ze koos een nachtpon uit, die klaar hing en die wel voor haar gemaakt scheen te zijn. De zijde ruiste om haar heen, als ze zich bewoog Ze koesterde zich in het grote "Ja, ontmoet haar "Sappie? Nee, nooit van gehoord, er woont hier niemand in de buurt met zo’n naam" Ananda was teleurgesteld. Hoe moest ze nu dat meisje terugvin den? Ze liep terug. De lapjeskat zat op haar te wachten en miauwde "Goede middag, juffrouw, u bent zeker nieuw hier?" zei de krui denier van het dorp "Ja", zei Ananda, "ik logeer op het landgoed" De kruidenier keek haar verbaasd en ook wat angstig aan. "Het landgoed? Kijk maar uit, juf frouw, er woonde vroeger een heks en nu spookt het er. Kijkt u maar uitHebt u geen last van al die zwerfkatten, die daar ronddolen? Kijk maar uit, het zijn valse krengen. Ze jagen ie dereen weg" Ananda snapte er niets van. Het landgoed, gevaarlijk? Ze haalde haar schouders op. "Kent u iedereen hier in de streek? "Jazeker of logeert, mand? blij en gaf kopjes toen ze haar in haar armen nam. Ananda voelde, nu ze weer op het landgoed waseen last van zich afvallen. Hier was alles op de een of andere manier veel fijner veel warmer, veel beter dan er buiten. Ze liep naar het huis en in het voorbij gaan ritselden de bladeren "welkom, welkom" 5

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 20