biertje achterover. Ananda ging naar huis ze Er De week erna spookte het adres steeds door haar hoofd. Het was of een vreemde macht haar naar het huis toetrok. Tenslotte was het verlangen om het landgoed te zien zo groot, dat ze wat vakantiedagen opnam en ernaar toe reisde. "Zullen we naar Ze pakte Ananda 's Nachts droomde ze over katten en heksen, maar het had vreemd genoeg niets beangstigends weg, er wordt op Een zacht gestreel langs haar benen, deed haar tot de werke lijkheid terug keren. Aan haar voeten zat de prachtigste lapjes kat, die ze ooit gezien had. Het dier spinde van genoegen en keek haar vriendelijk aan. Ananda nam de kat in haar armen en deed de deur van het huis open. Binnen zag alles er uitnodigend uit. Het was schoon en gezellig, voelde zich er meteen thuis stonden bloemetjes op tafel. Ze liep het huis rond en overal was het fris en heerlijk. Haar eigen slaapkamer had ze al snel uitgezocht. Het was een mooie kamer, waar je het ruisen van de bomen kon horen en waar rose satijn de boventoon voerde. Omdat het nog vroeg was, besloot Daar stond ze dan, aan het begin van de oprijlaan. In haar hoofd spookte nog het verhaal van de jongens, maar ze kon niets van een lugubere sfeer ontdekken, integendeel het kwam lief, vrien delijk en sereen op haar over. "Hallo", hoorde ze opeens een stem naast haar. Ze draaide zich om en de adem stokte in haar keel. Daar stond het liefste, zachtste, vriendelijkste, mooiste meisje, wat ze ooit in haar leven ontmoet had. "Kun je niks zeggen?", lachte het meisje haar toe. Ananda vervrouw- de zich en lachte terug "Jawel, maar ik ben zo verbaasd om ie mand te zien. Woon je hier?" Het meisje keek haar raadselach tig aan en zei het huis lopen?" bij de hand en leidde haar het bemoste pad op. Ananda zag, dat ze op haar blote voeten liep, het leek eigenlijk meer op zwe ven De sfeer was sprookjesachtig. Vogels floten en de bladeren rit selden. Het leek net of ze alle maal "welkom, welkom" riepen. Voor ze het wist, stond ze voor het huis, en wat voor een huis’. Het zag er heerlijk uit. Verrukt kneep Ananda in de hand van haar metgezellin. "0, wat is het hier mooi, hier wil ik blijven". "Nou, wat houd je tegen", zei het meisje,"het huis staat leeg, blijf maar logeren". Ananda vond het idee om zomaar in een vreemd huis binnen te gaan wel wat raar, maar haar ver langen om te blijven was sterker. "Kom je ook mee naar binnen?", vroeg ze. "Nee, ik moet me gewacht". "Zie ik je nog?" "Misschien wel, misschien niet", glimlachte het meisje raadsel achtig "Waar kan ik je vinden?" "Je vindt me wel". "Hoe heet je?" "Sappie" Het meisje omarmde haar en een vlinderachtige kus beroerde haar lippen "Dag, Ananda", en weg was ze. Ananda bleef nog een tijdje sta ren naar het bos waarin het meis je verdwenen was. De plek op haar lippen gloeide nog na.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 19