ananda kort verhaal verhaal voor paula 16 gestorven. Je kent haar misschien wel. Ze zag er altijd uit als een ouwe toverkoleen heksPeter was de enige familie die ze had. Ze liet hem een prachtig huis na midden op een enorm landgoed met bossen en landerijen. Nou, Peter ging er vorige maand naar toe. Binnen een week was hij terug. Je ziet hoe hij eruit ziet. Wat er gebeurd is, weet ik niet. Er komt geen woord over zijn lippen. Hij is verschrikke lijk bang en ’s nachts ligt hij te gillen. Joep ging twee weken geleden. Hij kwam binnen twee dagen terug. Ook helemaal overstuur. En ik ben vandaag geweest. Het is er verschrikkelijk. Er hangt een dreigende stilte over het landgoed, niets beweegt. En overal waar je loopt, heb je het gevoel dat je in de gaten wordt gehouden. Overal zijn lich tende ogen in het struikgewas, in de bomen. Overal loopt er een kat achter je aan. Een enorme kat. En als je die probeert weg te jagen, komt ze krijsend naar je toe en klinkt er overal gesis en geblaasalsof er duizenden katten zijn. Het huis ben ik niet meer inge gaan ik ben weggehold. Toen ik het landgoed verliet, was het net of duizenden stemmen me uit lachten" Hans vas aan het eind van zijn krachten, hij trilde nu helemaal. Met bevende vingers haalde hij een papiertje uit zijn jaszak. "Hier, als je zin hebt". Er stond een adres op. Ananda pakte het papiertje aan, en keek er aandachtig naar. Toen verfrommelde ze het en gooide het in de asbak. Dat was niets voor haar Hans was weer in stilzwijgen ge huld, mistroostig sloeg hij zijn Ananda stapte het kafeetje bin nen Onwennig bleef ze in de deurope ning staan om te zien of ze haar vriendinnen zag. Ze waren er niet. Weer naar huis terug gaan? Nee, daar had ze niet zoveel zin in Ze tuurde nog eens rond en aan een tafeltje in de hoek zag ze drie jongens zitten, die ze nog van school kende. Had ze zeker net over het hoofd gezien. Ze pakte een stoel en ging bij hen zitten. "Hoi, hoe is het er mee, lang niet gezien". De reak- ties waren minimaal. "Dag"kwam er nog net over de lippen van Hans, waar ze het dichtst bij was gaan zitten. Ver baasd keek ze hem aan en pas toen merkte ze de bedrukte en ge spannen stemming die er aan het tafeltje heerste. "Goh, wat is er hier aan de hand, hebben jullie ruzie?" Hans nam een teug van zijn pils je. Zijn hand trilde het leek wel of hij zich moed in moest drinken. "Nee, ruzie hebben we niet" Weer was het stil. Ananda keek naar de andere twee jongens. Jee, wat zag Peter er uit, helemaal onder de schrammen. Zijn gezicht, zijn handen, alles zat onder de korsten. En dan die vreemde blik in zijn ogen, be angstigend Joep zag er al niet veel beter uit. Ook hij onder de schrammen, die gedeeltelijk nog bloeden, en een verre, afwezige, angstige blik. "God, Ananda, er is iets vrese lijks gebeurd", snikte Hans plot seling naast haar. De woorden kwamen ineens in een sneltrein-vaart "Peter heeft een erfenis gehad. Zijn tante is een tijd geleden

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 18