I I I I 15 I de.re organisaties om zich bij het ondergronds verzet te voegen, terwijl anderen in de steden ble ven en in vakbonden,in studenten en jongerengroepen, in burger en religieuze organisaties gingen werken. Naarmate de nationaal demokra- tische beweging en hun verzet groeit, worden vrouwen zich meer en meer bewust van hun on derdrukte situatie als leden van een uitgebuite klasse en als vrouw De strijd van de Filippijnse vrouw is een strijd tegen dubbe le onderdrukking, een gevecht voor een rechtvaardige en niet- uitbuitende politieke en ekono- mische orde en een niet-onder- drukkende relatie tussen vrouw en mannen. toen feministen aktief werden in protesten tegen verkommercia- lisering van seks. Veel van hun protestdemonstraties tegen de "Beauty contests" werden aange voerd door voormalige schoon heidskoninginnen. De georganiseerde feministische beweging in de Filippijnen was echter een kort leven beschoren door het afkondigen van de staat van beleg in 1972. Organisaties en bijeenkomsten van elke groep werden verboden om de status quo niet te verstoren. Dit bete kent niet dat de vrouwenbeweging in de Filippijnen heeft opgehou den te bestaan. Integendeel, ze groeit, maar door de beperkingen op vrije meningsuiting en orga nisatie in de "New Society", heeft ze nog geen afgebakende organisatorische lijnen. Vele van de vroegere leden van de vrouwenorganisatie Makabayang Kilusan ng Bagong Kababaihan Makibaka gingen ondergronds of voegden zich in 1972 bij an- 'il Voor meer informatie Filippijnengroep Nederland, v. Lidt de Jeudestr. 26, 3581 GJ Utrecht. tel. nr. 030-319323 r - W’

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 17