vrouwenmishandeling 2 dichterbij dan je denkt Niemand kan om de feiten heen dat- vrouwenmishandeling bestaat. Hier in Nederland worden duizen den vrouwen in hun eigen huis, artikel over de Tilburgse situatie; het van een blij f-van-m n-lijf -huis hoewel een al jaren plannen maken. Van de Nijmeegse blij f-van-mn-lijf-vrouwen kregen wij een tekst toegestuurddie voorgelezen werd tijdens de demonstratie bij het proces van de man in Roermond(op 8 april'82 )die zijn vrouw, na haar jarenlang mishandeld te hebben, vermoordde. Voor ons een zo zwaarwegend feit dat we nogmaals de aandacht willen vestigen op de veelvuldig voorkomende en verzwegen vrouwenmishandeling Aansluitend hierop een nog steeds ontbreken aantal vrouwen vrouwen die mishandeld worden al lemaal van hun mannen te horen krijgen -"Als je niet doet wat ik zeg, dan vermoord ik je". -"Als ik je in m'n handen krijg, dan ga je tussen vier planken de deur uit". -"Ik vermoord je rustig, dat moet je goed weten. Dat kost me maar twee jaar van m'n leven en dat heb ik er voor over" -"Als je het waagt van me weg te gaan, komt er een bloedbad van". Het is veelbetekenend dat de he ren van justitie liever over een moord op zich praten, dan over de in alle lagen van de bevolking voorkomende vrouwenmishandeling. Wij willen niet dat onder tafel verdwijnt dat het in dit proces gaat om een geval van vrouwen mishandeling, een struktureel gegeven in onze maatschappijen dat alle mishandelde vrouwen de dreiging vermoord te worden door hun man al gedurende hun hele hu welijk ervaren. Wij willen dat vrouwenmishande ling als een ernstige misdaad tegen vrouwen erkend wordt. Wij willen niet dat vrouwenmishande ling vandaag opnieuw verzwegen en verborgen gehouden en dus alge meen getolereerd wordt. Aanleiding voor deze demonstratie tegen vrouwenmishandeling is het proces dat hier, vandaag, in Roer mond gehouden wordt tegen een man die zijn vrouw, Mildred, na jaren lange mishandeling uiteindelijk vermoordde. Deze vrouw had de stap genomen naar ons Blijf v/m Lijf huis in Nijmegen te vluchten, maar is ondanks dat niet kunnen ontko men aan zijn achtervolging en a- gressie Wij kunnen al voorspellen dat het mannelijk bolwerk van justitie er voor zal zorgen, dat het in dit proces uitsluitend zal draaien om een uitzonderlijke, sensationele moord van één man op zijn echtge note, om één moment van uit de hand gelopen agressie met een on gelukkige afloop. Wij weten dat in dit proces zeker niet ter sprake zal komen dat het hier gaat om de uitvoering van een jarenlange dreiging en dat ontzettend veel vrouwen in Neder land iedere dag met diezelfde dreiging leven. Niet ter sprake zal komen dat aan deze moord een hele lijdensweg van mishandeling is voorafgegaan, en dat vrouwenmishandeling dage lijks in heel veel gezinnen ge beurt Niet ter sprake zal komen dat vrouwenmishandeling een veel ge bruikt machtsmiddel van echtgeno ten is om hun vrouwen aan hun wil te onderwerpen en om haar per soonlijkheid te breken. En dat

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 4