een schoolvoorbeeld 34 een de Tijdens het sollicitatiegesprek werd haar een verlenging van de tijdelijke aanstelling in het vooruitzicht gesteld. Deze toezegging werd nogmaals in een gesprek tussen schoolbe stuur en delegatie van de ABOP herhaald, (ca. 3 maanden terug) Immers, op de onderwijskundige kapasiteiten was niets aan te merken Hoewel... het kan verkeren. Kort daarna werd de lerares door de adjdirektrice duide lijk gemaakt dat ze maar moest omzien naar een andere baan. De school had klachten over haar gekregen, en behalve dat paste zij niet (meer???) bin nen de samenstelling en sfeer van het team. De adj.direk trice vond het niet nodig dit verder te verduidelijken. Er waren vast op onderwijskundig terrein wel redenen tot ont slag te bedenken. Het oordeel van direktie en schoolbestuur over de lerares strookt echter geenszins met de ervaring van haar kolle- ga’s. Deze hebben in een on gevraagd advies aan het school bestuur meegedeeld dat de samenwerking tussen de lera- res en hun prima is. Zij ei sen dan ook een gesprek met direktie en/of schoolbestuur waarin de ontslaggronden toe- -gelicht worden. Ook, of juist de leerlingen, zijn het pertinent oneens met het besluit van het bestuur. 27 mei j.l. hebben ze pamflet ten rondgedeeld met o.m. eis dat de lerares moet blij ven. Behalve dat hebben zij ook een aktie-draaiboek opgesteld: zij zullen ondermeer i.s.m. de ABOP-lesbiese vrouwen bin nenkort een perskampagne op zetten; en met de Vrouwen vuist stickers en pamflet ten uitdelen. Dit alles om ruchtbaarheid te geven aan deze - toch sterk naar dis- kriminatie riekende - zaak. Ook staat Helmond nog, in het kader hiervan een demon stratie te wachten. waarschijnlijk 1 juli, bel het vrouwenkafee ter harer tijd voor precieze datum In de volgende krant zal een achtergrondsartikel/ inter view opgenomen worden over dit zoveelste voorbeeld van diskriminatie onder valse voorwendsels P.O.T. (Potten Overleg Tilburg) de Mater Dei school MHNO/MSPO voor verlenging van de tijde- Leer1ingen en leerkrachten van in Helmond voeren momenteel aktie lijke aanstelling van een lerares Op zich niets opzienbarendsware het niet dat het hier lesbiese lerares betreft

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 36