vervolg vrouwenraad de organisatie. Carla de organisatie. Daarna trad de vrouwenkabaretgroep Helleveeg uit Breda op. Er ontstond, als die er al niet waseen pretti ge sfeer in de zaal, die inmid dels gevuld was. Daarna was de beurt aan Marjo Hoogzaad, die met haar gitaar en haar vrou wenstrijdliederen er voor .zorg de dat vele vrouwen spontaan begonnen mee te zingen. Hierna was er gelegenheid om zelf iets op het open podium te brengen, waar ook goed gebruik van werd gemaakt. Om een uur of acht bracht Flying Lipstick naar program ma: dit bestond uit mime, mu ziek en clowning. Het geheel werd uitstekend swingend bege leid. Voor veel vrouwen was dit het klapstuk van de avond. Als laatste groep trad Wicked Lady op, die lekker hard uitstekende rockmuziek ten bes te gaf. De hele dag zijn er, tussen de programma-onderdelen door, platen op verzoek ge draaid. En ook na het optreden van Wicked Lady, is er tot in de kleine uurtjes heel wat dis- comuziek ten gehore gebracht Al met al een zeer geslaagd brabants-lesbies-lentefeest dachten wijook gezien de ve le reakties die we van vrouwen ontvingen kondigt het katholiek vrouwen gilde in het Nieuwsblad aan, dat zij uit de Vrouwenraad stapt. Hun principes stroken niet meer met de raad. Bijna zeker is dat het pand waarin het vrouwencentrum gehuisvest is, de grote boosdoenster is. HEt is bepaald geen deftig in gericht konferentiecentrum Een hele klus voor de voor lopige nieuwe voorzitster Mevr. H. Naber om de organisaties bij elkaar te houden. Wil eindigde haar toespraak- als volgt: "Door saam te overleggen, en het goede woord te zeggen, vaart men altijd wel". Dit wens ik de Vrouwenraad toe. Vrouwenraad, een goede toekomst en... hou vol Na Amsterdam, dat al landelijk een een lesbies feest gehouden had, vonden de COC-af- delingen van Eindhoven, Breda en Tilburg het leuk een brabants lesbies lentefeest te organise ren. Na maanden van voorberei ding en getracht hebbende er zoveel mogelijk bekendheid aan te geven, was het dan eindelijk zover. Op zaterdag 27 maart gingen 's middags om twee uur de deuren van het COC-pand in Til burg open voor lesbiese vrouwen uit het hele land. De behoefte was blijkbaar groot want al vroeg in de middag liè- pen de vrouwen de deur zowat plat. De opzet was erg leuk. Er waren verschillende aktivi- teiten op touw gezet, zoals workshops met zelfverdediging, smienken en dansekspressie In de grote zaal, waar de uit genodigde groepen zouden optre den, waren langs de kant aller lei stands aanwezig o.a.Lesbest, COC-info, Boekennel, vrouwen en s.m. en een button-stand. Ook de Imme was met vegetarisch eten aanwezig. In een aparte ruimte achter de grote zaal werd tot-7 uur ’s avonds korïtinu film gedraaid: a comedy in six un natural acts dyke tactics en double strength Nadat het openingswoord s mid dags gezegd was, startte het programma met wat liedjes, ge zongen door enkele vrouwen van

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 33