10 jaar vrouwenraad 1 1 1 30 bij het afscheid van wil ■■i ren en te zien via sketches en toespraken, waar de verschil lende vrouwengroepen, soms al van voor,de 2e wereldoorlog, mee bezig zijn. De vereniging vrouwenkafee Tilburg is één van de jongste in dit gezel schap. Wil kreeg van elke vrouwengroep een kadootje en een praatje bij haar af scheid als voorzitster van de vrouwenraad Tot slot hield zij een toespraak waarin zij zich afvraagt of 10 jaar voorzitterschap niet te lapg is geweest. In de afgelopen jaren is zij zichzelf gaan afvragen of haar optimisme wel reëel is, haar optimisme over de vrouwenraad als een plaats van overleg tus sen de verscheidene vrouwen organisaties. Zonder wantrouwen, zonder konkurrentiestrijdmet respekt voor elkaar om samen te kunnen werken aan vrouwenbe- langen Voor wie Wil kent, haar rede voeringen gehoord heeft, haar onophoudelijk pleidooi voor samenwerking en solidariteit kent, moet het pijnlijk zijn om te vernemen dat dit niet on voorwaardelijk lukt. Kort na al de feestelijkheden rond. 10 jaar Vrouwenraad, De Open dag van de Vrouwenraad 8 mei j.l. ten gelegenheid van het tienjarig bestaan van de raad, werd geopend door on ze wethoudster Mevrouw M. v. Puyenbroek Deze zeide in haar toespraak verheugd te zijn dat er ook man nen aanwezig konden zijn op de ze dag. Dit voor diegenen die nog niet voldoende haar mening kennen dat er geen misverstan den mogen bestaan over het feit dat emancipatie een zaak van vrouwen én mannen is. In deze volgorde, recentelijk. Voor het eerst in onze geschiedenis sprak zij van het belang van een groepje voortrekstersvrouwen op de bres, die toch een ope ning hebben gemaakt voor wat er nu bereikt is, o.a. het vrouwencentrum. We gaan voor uit. Terug naar Wil nu, zij kreeg van de wethoudster de gouden speld van de gemeente Tilburg overhandigd. Dit omdat Wil 10 jaar voorzitster is ge weest van de Vrouwenraad. Een hoge onderscheiding, die haar ten volle toekomt, echter Wil nam hier niet zonder meer genoegen mee en pakte deze ge legenheid aan om voor de zo veelste keer te wijzen op de on gelukkige situatie waarin het vrouwencentrum zich bevindt. Tilbria dreigt uitstel te gaan vragen op de aan hen gestelde ontruimingsdatum van 30 juni a.s. Nu maar hopen dat het in druk gemaakt heeft op de aan wezigen, waaronder invloed rijke personen waren, zoals Mevrouw Letscher en vele vrou wen uit het Tilburgse poli tieke wereldje. Maandag 10 mei j.l. was er een meer besloten feestelijke bij eenkomst voor de bij de vrou wen raad aangesloten groepe ringen. Het was goed om te ho- 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 32