r.k. uitschrijfaktie I 27 oproep! nKHUHHHHBHMHHH R.K. -uitschrijfaktie Betreft Tilburg, 26 mei 1982 Beste mensen, ochtends naar het gemeentehuis de redaktie voor kort dachten ons te 'SW! In navolging van Eindhoven willen wij, enkele vrouwen o.m. de re daktie van de OO-krant-Tilburgeen R K -uitschrijfaktie in Tilburg initiëren Achtentachtig procent van de Tilburgers staat bij de gemeente als Rooms Katholiek geregistreerd. Je wordt als zodanig geregistreerd wanneer je gedoopt bent en/of wanneer je ouders Rooms Katholiek zijn Bovendien heeft de kerk ’zomaar' recht op inzage in persoonlijke ge- gegevens in het bevolkingsregister. In de praktijk kan zij van deze cijfers gebruik maken bij het claimen van geld voor R K -scholen godsdienstonderwijs, geestelijke zorg in kazernes, bejaardencentra, ziekenhuizen en voor andere kerkelijke aktiviteiten Onlangs is bijvoorbeeld door de gemeente een subsidie van 15.000 gulden toegekend aan het Groot Tilburgs Mannenkoor voor de reis kosten en bijbehorende organisatiekosten rond de zaligverklaring van Peerke Donders. Het belang van deze RK .-uitschrijfaktie wordt helemaal duidelijk wanneer we denken aan de anti-diskriminatiewet en de oppositie die o.a. de R.K.-kerk hiertegen voert. De bisschoppen hebben on langs nog geprotesteerd tegen de in werking treding van de anti- diskriminatiewet Geregistreerd staan als lid van de R.K.-kerk betekent dat je stil zwijgend toestemming geeft aan het optreden van de R.K.-kerk. Op deze manier kan zij ook haar macht in onze samenleving handhaven. En zeker in een stad als Tilburg, waar zij jarenlang een ongekende en ongehoorde macht heeft kunnen uitoefenen, wordt het tijd hieraan een halt toe te roepen. We willen ons met zoveel mogelijk vrouwen uitschrijven bij de ge meente als Rooms Katholieke. Kom 11 juni om ca. 10 uur 's afdeling Bevolking. Kun je niet, laat dan een vriendin een uitschrijf formulier voor je meenbrengen of haal een formulier in het vrouwenkafee Van huis uit katholiek, ja. Maar nuallerminst De katholieke kerk heeft ons, vrouwenfeministes per spekt ief te bieden. Integendeel. Tot voor kort dachten wij niet anders dan dat we de kerkdeur definitief achter ons dicht hadden gegooid,maar hij blijkt nog op een kiertje te staan. We staan nog steeds als R.K. gere gistreerd bij de gemeente en dat betekent dat we nog stilzwijgend toestemming verlenen aan het optreden van de R.K. kerk. Lees hierover de onder staande brief, die wij met een oproep om mee te doen aan een R.K.-uitschrijfaktie naar diverse groepen organisaties en instellingen in Tilburg hebben gestuurd geen enkel

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 29