vrouwen en fascisme 22 Radicaal feminisme dan marxisme erger Van Mierlo schaamt zich niet over wi 1 Daarom eerst een Mgr Simonis over vrouw in (le kerk: hij heeft geen macht meer later kom ik in dezelfde krant, tegen van denk geen gaan ons op zich zelf Zowel to x: z een hoedje???? nu en laat hem toch kletsen Twee weken later kom ik "wat woordjes" een andere, hoge heer; ik dan toeval dit DEN HAAG (ANP) - In vijf woorden heeft minister Van Mierlo van defensie geant woord op vier schriftelijke vragen van mevrouw Bec- kers-de Bruin, fractievoorzit ter van de PPR naar aanlei ding van de uitlating van de minister dat het de enige taak van de vrouw in de krijgsmacht is "om soldaten te baren”. „Heeft u dat inderdaad zo gezegd”, vroeg mevrouw Bec kers. „Ja", antwoordde Van Mierlo. Wat hebt u daar pre cies mee bedoeld?”. „Evidente ironie”, luidde het antwoord. „Vindt u die opmerking dan niet beledigend voor vrou wen in het leger en voor vrouwen in de vredesbewe ging?”. „Nee”, meent de mi nister. Beckers: „schaamt u zich?” „Nee". Levend in 1982, artikeltje uit ik beginnen vanuit 1982. de krant van 13 jan. j.l. Misschien denk je, "Och, ik kom nooit meer in de kerk" "Zo'n bis schop, over mij Misschien heb je gelijk Voila, Dit is geen Voor mij zijn staande incidentjes. Zowel de kerke lijke als de politieke heren weten niet hoe ze de toenemende krisis moeten aanpakken en welke middelen ze kunnen aangrijpen om hun eigen macht te handhaven. Eén middel is mij volstrekt duide lijk geworden; zelfstandige vrou wen, feministesworden waar dat maar enigszins mogelijk is uitge rangeerd, of op dood spoor gezet. De geschiedenis die de vrouwen voor ons hebben moeten leert ons daarover.... Speelde de R.K. kerk met de fascisten onder Enhoe denken de heren hoogwaardigheidsbekleders vrouwen n l N presentabel genoeg waren. Het punt werd toen na luttele mi nuten van de agenda afgevuerd. In maart wordt de discussie voortgezet omdat dan het defi nitieve rapport zal zijn afge rond. (van onze correspondent) ROTTERDAM - Lk Rotter damse bisschep dr. A.J. Simonis vindt het fenumsme in extreme vorm gevaarhjker dan het marxisme. omdat de (mannelijke) structuur de niet eenvoudig doen hierarchische vrouw het maakt. Simonis verweet de spreek sters voorts nog dat ze niet re- Dit zei hij in de pastorale raad van zijn bisdom tijdens de behandeling van de nota Open baring van de Ervaring, een tussentijds verslag van de pro jectgroep Vrouw en Kerk, waarin op een rijtje is gezet wat onder rooms-katholieke vrouwen leen. De strekking van het rapport komt er op neer dat vrouwen in de kerk nogal negatieve ervaringen op- Volgens Simonis* voorlichter had de Kotterdamse zuster Ke- gina Plat daarop gereageerd met: .Als vrouw kost hel je wei tien jaar van je leven om met mannen over dit onderwerp a- discussieren”. Overigens benadrukte de woordvoerder dal Simonis niets legen actieve vrouwen in de kerk heeft. „Maar hij heeft hel met erg op met feministes, die zichzelf gelijkschakelen aan mannen. Dat vindt de bissenop gevaarlijk. Hij verduidelijk le dat nog in de raad aan de nand van hel boek Genesis", aldus de woordvoerder

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 24