15 °M MEIDENWERK-MEIDENWERK-MEIDENWERK-MEIPENWERK-MEIDENWERK-MEIDf In het meidenhuis wordt er van uitgegaan dat de meiden die er wonen de grootste verantwoor delijkheid hebben. Ze koken zelf, doen zelf de boodschappen en de afwas en zorgen dat het huis schoon blijft. Op enkele uit schieters na gaat dat heel goed. Sandra: "Ik vind het zo fijn dat er bij ons tenminste niet zo achter je reet aangelopen wordt, want ik heb dat jaren lang gehad: ’s zaterdags moest en zou mijn slaapkamer opge ruimd, ook al lag er geen stof je, nou daar word je ook be hoorlijk sjagerijnig van." Yvon"Ik vind het veel belang rijken dat je de w.c.’s schoon maakt omdat je zelf vindt dat ze moeten schoongemaakt." Sandra: "Precies, en dat gebeurt hier dus ook." Als het echt een enorme puinhoop wordt en er wordt wat van gezegd, gaan de meiden er meestal samen even aanstaan. En heel soms, als een van de medewerksters heel erg de pest heeft, gaat ze zelf die enorme afwas doen. Ik: "Word je dan niet ontzet tend kwaad of zo?" Anne: "Nee, hoor, je kan bij je zelf nagaan hoe het in je eigen huis gaat. Ik laat m’n afwas ook wel eens 3 dagen staan, maar omdat ik alleen ben neemt die niet zulke verschrikkelijke vor men aan en tja, als je met z’n 16-en bent, groeit de afwas je wel eens boven het hoofd." Maar, zoals gezegd, dit zijn grote uitzonderingen en over het algemeen kunnen de meidenhuis- meiden hun eigen boontjes pri ma doppen. Voor wie is het meidenhuis open? Anne: "Voor meiden, en als ie mand zegt dat ze meid is dan is ze meid, daar willen we geen grenzen trekken." Helaas kunnen ze niet alle mei den die bellen opvangen, ze krijgen zeker 5 telefoontjes per week, maar op 't moment kunnen d’r echt maar 15 meiden in, want anders zou iedereen gek worden. bleven we aan het draven." En ook bij opvang en met elkaar praten hebben de meiden veel aan elkaar (meiden) Hoe is het, als je in het wegloophuis komt? Sandra: "Nou, voor mij was het een dikke verlossing. Ik werd ook goed opgevangen, mede door de andere meiden en ook wel door de leiding. Dat heb ik ook bij de andere meiden gezien, als je dat wil kun je praten, maar als je dat niet wil, dan hoeft het niet, dat is heel fijn, je moet niks." Waar leven jullie van Jullie moeten toch ook eten en zo? Maria: "Nou,, eerst zou ieder een een aanvraag indienen voor een nooduitkeringmaar die kregen we niet In een landelijke circulaire is bepaald wie er wel en wie N Qi o <D T3 o

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 17