't meiden wegloophuis ?K»MEIOENWERK’ MEIDENWERK» MEIDENWERK” meiden werk» meidenwerk-meidei 13 een heel andere inrichting 19 had moeten zijn helemaal niks meer over. (meiden) Denken jullie dat de problemen die je thuis had iets te maken hebben met het feit dat je meid - dus vrouw - bent? Sandra: "Ja, zeker. Omdat ik een meisje ben werd ik op veel dingen strenger aangepakt dan jongens. Ik haalde nogal veel kwajongens streken uit. Maar dat wordt niet geaksepteerd als je een meisje bent, zeker niet in de tehuizen waar ik in heb gezeten. Een meisje moet altijd netjes zijn en zich altijd goed wassen en wat weet ik niet al. Terwijl de jongens d'r af en toe bij liepennou En dan stoppen ze je in een nog strenger en nog strenger en nog strenger tehuis, en dan blijft er van dat tere meisje dat je Waarom hebben jullie een mei denhuis opgezet? Anne: "In de eerste plaats om dat meiden om heel andere re denen weglopen dan jongens. Ze worden bijv, verkracht door hun vader. Ze.mogen veel minder, •hebben veel minder vrijheid. En verder, als meiden eenmaal weggelopen zijn hebben ze ook minder mogelijkheden. Over straat zwerven is veel gevaar lijken voor ze, meiden worden gewoon eerder gepakt. En als ze in gemengde tehuizen te rechtkomen, krijgen ze ook daar nog 'ns jongens over zich heen, of ze je nou verkrachten of niet, je krijgt in ieder geval ontzettend veel proble men medewerksterHoe is het meiden huis georganiseerd? Anne: "We werken nu met 18 vrijwilligsters, die in princi pe 20 uur per week werken, maar dat is nu dikwijls 40 uur. Er zijn altijd 2 medewerksters in huis, van 12 tot 5 en van 8 uur tot de volgende ochtend. Voor de andere taken zijn we verdeeld in verschillende groe pen; b.v. persgroep, geld, kin derbescherming, gezondheid, door stroming Waarom willen jullie geen subsi die? Anne: "Kijk, we willen natuur lijk wel subsidie, we willen de voorwaarden niet." Die voorwaarden zijn o.a. dat ze een leeftijdsgrens moeten bepalen; meiden onder de 15 jaar zouden dan niet meer bin nen mogen. Hoeveel meiden er in huis mogen, hoeveel bedden per kamer, dat soort dingen willen ze zelf blijven beslissen, afhankelijk van hoe het op dat moment in huis gaat. Bovendien zouden er dan vrou wen met diploma’s moeten ko men, die wél betaald worden. Dat zien ze helemaal niet zit ten Yvon:"Dan bepaalt het feit of je een bepaald papiertje in je’ zak hebt of je bij ons kunt werken. En dat garandeert voor ons helemaal niet dat je ’t Maria(13) heeft zich op de bank ontfermd over een kluwen wol die ze probeert te ontwarrenHaast haar zit Sandra (18), beiden verblijven al sinds enige tijd in het meiden- wegloophuis in A'dam. Yvon(28) en Anne(23) zijn medewerk sters en zitten in de persgroep van het meidenhuisAls we erachter zijn hoe mijn geleende recorder werkt, stel ik mijn eerste vraag.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 15