^gemeenteraadsverkiezingen B Wl wat heb ik te kiezen 9 hebben vrouwen veel te kiezen POUTIEK Roos Römer. Zo nieuw zal die trouwens niet zijn, want de machtsverhoudingen tussen de rechtse- en linkse partijen zul len wel niet wezenlijk beter worden. De verrechtsing wordt hooguit erger als de progres siever net als bij de provin ciale verkiezingen zich scharen bij de Partij van de Wegblijvers PvdW Niet doen vrouwen. Op 2 juni wordt een nieuwe gemeenteraad gekozen. Daarnaast komen vrouwenzaken terug bij de beleidsterreinen werkgelegenheid, etniese minder heden, politiebeleid en welzijn. Bij de PvdA valt emancipatie, net als bij CDA en VVD onder wel zijn, maar komen vrouwenzaken Hier een beknopt overzicht over de plaats die vrouwenzaken in een aantal verkiezingsprogram ma’s krijgen. Bij CDA en VVD valt emancipatie onder welzijnsbeleid. Bij de PPR valt het gelijkwaar dig aan andere beleidsterreinen onder algemeen bestuur; en wor den vrouwenzaken nog ekstra ge noemd bij welzijn en onderwijs. Bij de PSP is Vrouwenstrijd een eigen hoofdstuk naast b.v. socialistiese demokratievrede en veiligheid, werkgelegenheid. Wat hebben de verschillende par tijen in Tilburg nou ons vrouwen .te bieden Zien ze ons wel staan? Hebben ze oog voor vrou- wenbelangen op alle beleidster- reinen zoals bv. wonen, werken e.a. of denken ze alleen aan ons in termen van welzijnszorg Ik weet natuurlijk dat mooie woorden in een verkiezingspro gramma nog niet alles zeggen over de politieke daden van de desbetreffende partij. Maar als we weten wat ze ons beloven, kunnen we ze er tenminste op aanspreken. Voor de toekomst lijkt het me trouwens wel leuk om als vrouwen in Tilburg het zogenaamde emancipatiebeleid van de nieuwe raad als het moet hinderlijk te volgen. terug bij personeelsbeleid, poli tiebeleid, kulturele minderheden en onderwijs. Bij het lezen van het overzicht valt me op dat alleen PvdA en D'66 iets over de emancipatie- medewerkster en de emancipatie- kommissie zeggen. Hebben de an dere partijen deze schone voor nemens al geofferd aan de bezui- nigingswoede Ik wil het hierbij laten. Hopelijk is dit overzicht wat verhelderend bij het maken van je keuze op 2 juni. Trouwens ik besef nu dat ik geen partijprogramma’s van niet in de raad zittende partijen verwerkt heb, zoals de CPN. 'Dat vind ik een beperking. Wil je weten wat zij aan vrouwenbe- langen doen,moet je het maar zelf aanvragen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 11