vrouwen,...waar zijn ze gebleven een interview met vrouwen‘van toen 7 ze - Er moest van alles georgani seerd worden. Ze vertellen dat dit het makkelijk en veilig maakte voor hen om zich op te houden binnen het kafee. Moei lijke dingen voor jezelf kon je naar de achtergrond schuiven. De werkgroep thema-avond moest uit de grond gestampt worden. De meeste vrouwen die bij de opzet betrokken waren, hadden organiseren vanuit hun oplei ding of werk in de vingers. Je kon andere vrouwen laten praten op thema-avondenOp die manier leerde je veel vrouwen kennen en hoefde je je nooit alleen te voelen in het kafee. De thema's op zo’n avond la gen allemaal dichtbij huis. Er werden onderwerpen behandeld als opvoeding, jalouzie, ver liefd zijn, gezondheid en re laties. Rosalie vertelt dat ze in die tijd het ene boek na het an dere verslond en op die manier een heleboel voor zichzelf ter diskussie moest stellen. De vrouwen vertellen dat Gewapend met een cassette-recorder en een stuk voorbereiding zijn wij begonnen aan het karwei zicht te krijgen hoe een be paalde ontwikkeling binnen het OO-kafee kan verlopen. De cas sette-recorder liet ons lelijk in de steek maar aan de hand van ons fotografisch geheugen en de summiere aantekeningen van Carla hebben we het gesprek met Rosalie en Yvonne zo goed mo gelijk gerekonstrueerd Rosalie Baeten en Yvonne Vervo.ort zijn beiden bij de opzet van het OO-kafee Tilburg betrokken geweest en de daarop volgende jaren aktief in de gang van zaken. Het lijkt alsof ze verdwe nen zijn,al die vrouwen van het begin, opgeborgen in het ar chief. Wij willen hen graag naar voren brengen in de geschie denis van het OO-kafee. Voor ons bestaat het kafee nog steeds... Hoe kwamen jullie in het vrouwenka fee terecht en waar hielden jullie je toen mee bezig? Het initiatief tot het OOkafee werd geboren op een afstudeer- feest. Rosalie vertelt dat ze het boek 'Feminisme en socia lisme' van Anja Meulenbelt had gelezen en dit bijdroeg aan haar enthousiasme. Iji die tijd rezen overal in het land de OOkafees als paddestoelen uit 3e grond. Toen hier het sein eenmaal gegeven was bleken er een heleboel vrouwen te zijn, die mee wilden werken aan de oprichting. Binnen een paar maanden was het OOkafee een feit. Voor Yvonne hoefde het in het begin allemaal niet zo. Nu kan ze spreken van beïnvloeding door de media. Vooroordelen als er zijn: allemaal lesbiese vrouwen, en je huwelijk of re latie gaat ervan kapot. Een maal aktief had ze een instel ling als bijv, naar een volley balvereniging. Woensdag, vrouwenkafee-avond

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 9