6 'Ko, oog-opener bundeling signaleren uitholling 4)AZXW3mJw|m. s' ^«tVUAZW^Mltc^U, f|OCUX> ./vw Margriet De vrouwenkrant Tilburg-heeft -wellicht als afspiegeling van het feitelijk gebeuren in de Tilburgse vrouwenbeweging- doorgaans het aksent gelegd op de ervaringsverhalen. Hoe wel belangrijk voor de bewust- ze tot dan toe alleen bij zich zelf veronderstelden. Door zich te spiegelen aan anderen wordt vaak ruimte gemaakt voor een (eerste) bewustwording van de eigen positie. wording, kan het blijven steken in de persoonlijke belevings- sfeer een uitholling van de vrouwenbeweging c.q. de strijd voor vrouwenbelangen tot ge volg hebben. Want alleen het gezamenlijk gevoelen en de konstatering dat een hele hoop zaken eigenlijk niet klop pen geeft nog geen verbetering of wijziging in de toestand. Vrouwen zullen zich op diver se terreinen moeten inzetten om daadwerkelijke veranderingen te bewerkstelligen. En dan gaat het niet alleen om zaken die in Den Haag uitgevochten moeten worden. Het gaat net zo goed over knelpunten in Til burg alsbeperkte scholings- mogelijkhedenslechte straat verlichting, ongelijke belo ning van vrouwen in bepaalde bedrijven, het subsidiebeleid van de gemeente, knullige be handeling door artsen enfin, vul zelf maar aan. De vrouwenkrant moet/kan als centraal verzamelpunt en door geefluik dienen voor vrouwen die in de plaatselijke situatie ergens tegenaan lopen en daar van melding willen maken. Bijv, de behandeling op het arbeids- buro, sociale dienst, huisart sen. Op basis van die infor matie en afhankelijk van de be hoefte kunnen vrouwen zich rond bepaalde zaken organise ren Hierbij gaat het m.n. over de achtergrondinformatie. Door in artikelen oorzaken en mogelijke gevolgen van bepaalde gebeur tenissen of strukturele mis standen aan te geven, krijgen vrouwen meer inzicht in de ei gen situatie en (lokale) maat schappij. Hetzelfde geldt redaktionele kommentaren; zij het dan dat hierin vooral principes, poli tieke keuzes e.d. uitgangspunt zijn van een artikel. Dit kan van dienst zijn bij het ont plooien van initiatieven c.q. het aansturen op veranderingen. De vrouwenkrant Tilburg kan door een kombinatie van 'er- varings-achtergronds- en signaleringsartikeleneen belangrijke ondersteunende en bundelende rol vervullen t.b.v. Tilburgse vrouwen. Voorwaarde is wel dat Tilburgse vrouwen (-groeperingen) hun isolement en zwijgzaamheid doorbreken; en zich medeverantwoordelijk weten voor echte beweging in de Tilburgse vrouwenbeweging. Voor dit doel is de Tilburgse vrouwenkrant het middel bij uitstek Dus om te beginnen: VOS-, Hoge School-, KWJ-, VVD-, CDA-,- PSP-, PPR-, D’66-, Rooie-, We reldwinkel-, Koffieochtend-, PON-, feministiese theologie-, Fem-Soc-, etc. etc. vrouwen. Laat eens horen waar jullie mee bezig zijn

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 8