waartoe een vrouwenkrant I HHI 5 koerswijziging verschillende functies spiegelen ■MHM Margriet samenge- van vrou- en politiek - de spiegelingsfunktie - de oog-openerfunktie - de signaleringsfunktie Niettemin brengt kort daarop -de inmiddels uitgebreide re- daktie- een ekstra nummer over vrouwenstakingsdag (30 maart). In de hiernavolgende kranten valt een koerswijziging te kon- stateren. Themanummers over po litiek, moederschap en vrouwen en psychiatrie volgen elkaar op. Veel plaats wordt ingeruimd voor ervaringsverhalen, weinig plaats rest voor anderssoortige arti kelen. De thema-nummers lopen soms vooruit op een thema-avond in het vrouwenkafee En zo is de vrouwenkrant Til burg bijna terug op het punt van waaruit ze vijf jaar gele den gestart is. En of dit een positieve of ne gatieve ontwikkeling is, is ter beoordeling aan lezeressen en redaktie De vrouwenkrant kan voor vrou wen verschillende funkties ver vullen. Behalve het aspekt van de algemene informatie (bijv, evenementenkalender, recensies over boeken, films, literatuur) is vooral de bemiddelingsfunk- tie van belang. Daarmee bedoel ik dat vrouwen via de krant horen van en lezen over andere vrouwen; en daarnaast worden ingelicht over de lokale si tuatie en maatschappij. Deze globale aanduiding laat zich'verder toespitsen op: Bij de spiegelingsfunktie gaat het m.n. over informatie die een stuk herkenning oproept. Het betreft dan artikelen die vanuit de eigen ervaring en belevingswereld geschreven zijn bijv, over echtscheiding, mis handeling, abortus. Dit zijn de zgnervaringsverhalen. Hier door herkennen vrouwen in soort gelijke situaties een aantal gevoelens/omstandighedendie De bestaansreden van de vrouwenkrant (en natuurlijk ook vrouwen bladen) wordt feitelijk ingegeven door de ongelijke positie die vrouwen -nog steeds- in deze maatschappij innemen. Eeuwenlang hebben mannen voor vrouwen bepaald hoe 'DE VROUW' be hoorde te zijn en te doen. En als vrouwen niet oppassen doen ze het nog Juist daarom is een eigen medium -voor en door vrouwen steld- onontbeerlijk in de strijd tegen onderdrukking wen op maatschappelijkjuridies, ekonomiesseksueel nivo De vrouwenkrant Tilburg kan d.m.v. gerichte informatie een be langrijke taak vervullen in de bewustwordingen eventueel de daarop volgende aktiegerichtheid van vrouwenDoor zich vooral op de lokale situatie te richten kan zij bindmiddel en spreek buis zijn voor initiatievenakties e.d. van vrouwen en vrou wengroepen uit Tilburg. BH

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 7