4 op sterven na dood tilburgse kory feeën UMUtX«|u, 5 pW4?AxWUtX<^Z£. <T W^/VV opvoeding van kinderen (dit i- dee bleek onlangs zonneklaar bij de behandeling van de ge meentelijke emancipatie-nota Kinderopvang werd niet als ba sisvoorziening aangemerkt). Ook andere tilburgse kory’fee ën' als Riek Flipse (PvdA -rooie vrouwen en Elly van Luyk (toen tertijd steunfraktie D'66) wor den voor de vrouwenkrant geïn terviewd Rond de zomer worden de verrij kende ervaringen van vakanties met vrouwen in o.a. dagboekvorm gepubliceerd En in het december-nummer wordt de strijd aangebonden tegen Chick-koning J. Wilhelmus die, als reaktie op de akties van vrouwen tegen porno-bladen de tot dan toe geheime adressen van Blijf van m'n Lijf huizen bekend maakt. In het februari-nummer '79 doet onze, tijdens haar zittingspe riode al legendaries geworden, wethoudster voor sociale en kul- turele zaken, Miet van Puyen- broek portefeuillehoudster e- mancipatiezaken CDA) in een in terview een boekje open over o.a. emancipatie en vrouwenbe weging. Zij waarschuwt voor m.n. bestudeerde vrouwen die vanuit een vals mensbeeld hun ideeën over emancipatie aan anderen willen opdringen. Voorts betoogt ze dat de vrouw biologies bepaald- en eerst verantwoordelijke is voor de De vierde jaargang ('80) opent met twee stukjes van de werk groep feminisme en theologie. En daar is het wat hun betreft bij gebleven?'. In oktober kondigt de groep 'Lesbies Kruit' zich met verve aan. En ondanks hun toezegging regelmatig iets te laten horen, is bij alles wat men hoort geen potteuze eksplosie. Wellicht is bij de lancering van de groep al het kruit verschoten. Of heeft zij als geste naar de Um- welt en ter onderstreping van de uitspraak "Potten bijten echt niet" zichzelf gemuilkorfd? Het eerste nummer van de 5e jaargang ('81) ziet pas medio maart het licht. De krant is door leegloop binnen de redak- tie en vooral t.g.v. de gerin ge mededeelzaamheid van tilburg se vrouwen-groepenover hun aktiviteitenop sterven na dood. Nog steeds laten vrouwen het meest geëigende middel -de krant- tot verbreding van be langenbehartiging c.q. strijd, onbenut In het septembernummer wordt melding gemaakt van de start van VOS kursussen (Vrouwen 0- riënteren zich op de Samenle ving) in Tilburg. Ook kondigen POLEK-vrouwen (politieke eko- nomie) aan dat zij via eigen ervaringen en studie de onder drukte positie van vrouwen in de maatschappij willen bekij ken en materiaal samen willen stellen t.b.v. de vrouwenbewe ging. Behoudens een in '78 uit gegeven boekwerkje, is het a- kelig stil rond deze groep. Is zij een zachte dood gestor ven of geldt het hier de veel belovende stilte voor de storm? Gezien het uitblijven van een overlijdensbericht mag het laatste verondersteld worden. In november wordt een nummer gewijd aan vrouwenemancipatie - mannenemancipatie. Onder meer wordt de vraag in hoeverre man nen al dan niet geregeld of in cidenteel het vrouwenkafee mo gen betreden, blijkens een ver slag, uitputtend besproken. Een standpuntbepaling is uit gebleven Met een zekere regelmaat wor den ook films en boeken als 'het kleine verschileeten het Hite-reportbesproken.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 6