^gstraatintervieuivs ■m 2 (T |4UUz A/AWt^Z^XuWl j/tUVvA?A/^^ ^CUUA7AXXU^ vrouwen maar Nel weinig gedikussieerd wordt over het doel en beleid van het vrou- wenkafee; dat er zo weinig oudere vrouwen komen en dat er zo veel lesbiese vrouwen komen. Achteraf vinden we het een gemis dat we wel vrouwen 'van toen' naar hun mening hierover gevraagd hebben, maar niet de vrouwen, die nu aktief zijn. We hopen echter dat de vragen en meningen, die in deze krant naar voren komen, aanleididng zijn tot dis- kussie hierover binnen het vrouwenkafee. Weet u dat er een vrouwen kafee in Tilburg is? Vrouw: "Ja". Wat vindt u daarvan? "Best goed voor alleen staande vrouwen." Bent u alleenstaand? "Nee, nee, ikke niet." Weet u dat er een vrouwen kafee in Tilburg is? Man: "Ja". Wat vindt u daarvan? "Ik kan er goed mee mee gaan dat er vrouwen zijn, die al leen willen, maar ik snap het niet een van het bestaan van het vrouwenkafee wist. Sommigen hebben kennelijk het idee dat het vrouwenkafee voor vrouwen is die niet aan de man kunnen komen... Het was soms niet gemakkelijk om, in de dag van vandaag staande met alle eigentijdse problemen vandien, terug te duiken in de Tilburgse vrouwenbeweging van de afgelopen vijf jaren, maar uit eindelijk zijn we tevreden met het produkt dat nu voor je ligt. Veel leesplezier. Vrijdag 26 februari 1982 hebben we op de markt in Tilburg- noord bij zo'n 40 personen, man nen en vrouwen, korte inter views gehouden. Onze vragen waren: Wist u dat erin Til burg een vrouwenkafee is? Wat vindt u daarvan? Wat ons opviel was dat er bijna niemand echt tégen was (of vóór) het leek de mensen nog al lauw te laten of er ja dan nee een vrouwenkafee is. Onze conclusie daaruit is dat 't vrouwenkafee waarschijnlijk te weinig stelling naarbuiten toe neemt, zodat de mensen zich er niets van aan hoeven te trekken, want op 't moment dat je mensen raakt met je stellingname komen ze óf in verzet óf voelen zich betrok ken. Dat bleek nu nauwelijks uit reakties die we kregen, en die we in deze krant her en der zullen plaatsen. Posi tief vind ik dat bijna ieder- namens de redaktie, Klaar

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 4