31 motorrijden 2 voel ik ook een spanning in me, opwindende kriebels. Mis schien...is dat toch ook wel om het onbekende avontuur dat ik over een week tegemoet ga. José 0. helemaal niet heeft (terwijl veel vrouwen van haar generatie dat wel hebben) Toen ik haar daar eens naar vroeg antwoordde 'ze dat dat komt omdat ze toen ze jong was, en nog boven de kel der leefde, zóveel tegen man nelijke ideeën en normen had ge vochten, dat ze blij was hier rustig te kunnen leven, zon der die spanning. Iets dat ik me ook wel kan voorstellen, al gebeurt er naar mijn idee hier vaak veel te weinig, en verloopt het leven hier eigenlijk nogal eentonig Mijn moeder heeft me eens toever trouwd, dat ze, al heeft ze dan een vriendin, toch wel eens verlangt naar een man, dat ze gewoon heel nieuwsgierig is wat dat voor mensen zijn. Daarom wil ze ook heel graag de kelder uit, omdat ze verwacht dat ze boven de grond zeker wel mannen tegen het lijf zal lopen. Ik kan het me niet zo goed vooorstel- len, deze gevoelens van iemand die toch ook in de kelder ge boren is. Mijn oma zegt dat dat waarschijnlijk wel zal komen om dat mijn moeder nog door een man verwekt is,dat ze gewoon benieuwd is wat dat voor een betekenis voor haarzelf kan hebben. Toch vind ik het raar. Ook omdat mijn oma die gevoelens moeder en oma voorstelde, wa ren die verschrikkelijk blij voor me, en ook wel een beetje trots geloof ik, maar haar oma, die nog echt van de oude stempel is, begon te jammerem dat ze nu ein delijk eens écht weg wilde uit dit onderaardse hol zonder man nen, dat haar dochters en nu ook haar kleindochter bedorven was, doordat ze nooit met man nen in kontakt waren geweest. Ze snauwde ook nog dat het in haar tijd, boven-de-grondeen schande was, en niet-normaal als een meisje van een meisje hield, dat een meisje gewoon van een jongen behoorde te hou den. Sasja en ik, eerst harte lijk lachend bij het horen van al die ouderwetse onzin, wa ren daar toch wel even stil van. Dat was ook een van de zeldza me momenten dat ik blij was dat ik hier, onder de grond woonde, en niet op de aarde, die je moest delen met mannen, waar van je dan óók nog moest hou den. Ik griezelde ineens bij het idee, en Sasja en ik waren blij dat we hier wél ongestoord van Van ver hoor ik een bel rin kelen. Etenstijd.Ik sta op, en ga door een wirwar van gangen, op weg naar de grote gezamen lijke eetzaal. Overal om me heen hoor ik deuren slaan, vrouwen en hun dochters verlaten, even als ik, hun kleine kamertjes om hun honger te stillen. Vele bekenden kom ik tegen. Ze groe ten me, en ik groet ze terug. Ik voel me warm worden van bin nen.Hier leef ik, hier hoor ik thuis. Maar van de andere kant Zaterdag 25 april willen we met een stel motorrijdende vrouwen een toertochtje gaan maken, waarschijnlijk in de richting van de Betuwe. Wie zin heeft om mee te gaan, op de motor (of eventueel achterop) kan zich opgeven bij Annelies (354341) of Madelaine (423753) Nadere info over vertrektijd en plaats volgen nog op een affiche in het vrouwenkafee Female Female elkaar kunnen houden. Female

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 33