I I I I I I I I I I t gouden dagen met frederica de cesco 28 W«)l IP I JK-MEIDENWERKMEIDENWERK” MEIDENWERK» MEIDEN WERK» MEI DEN WERK’ ME I Df WEF II 11 I I I it I S’ I enz T vind ik waardevol Frederica de Cesco werd in '38 in Padernone, vlak bij Venetië, geboren. Haar vader was Italiaan, haar moeder duitse. Tot haar 16e woonde zij in verschillende lan denwaaronder o.a. OostAf-, rika en Duitsland. Vanaf haar 16e woont ze in Luik (België) en ging daar regelmatig naar school. Daar begon ze met het schrijven van boeken, voor haar vriendinnen (en zichzelf) om dat de traditionele meisjes romans haar tegenstonden De titels zeggen al veel: 'Amy de ontembare', 'Cathy van de Navajo-indianen 'Het meisje met de luipaard' zijn enkele van haar eerste boeken. Vaak gaan ze over in dianenmeisjes of meisjes met ouders van verschillend ras. Ze ademen een sfeer van avon tuur romantiek Later gaat Frederica in Zwitserland wo nen, ze trouwt met een Japan ner en maakt veel reizen, o.a. naar de Sahara waar ze een tijd opgenomen is in een Toe- aregstam. Haar ervaringen uit die tijd heeft ze verwerkt in de boeken 'Kel-Rela' en 'Vrij onder de zon'.Het laat ste boek gaat over een Euro pees meisje dat opgroeit bij een Toearegstam, maar op 17 jarige leeftijd ontdekt wordt als Europese en meegenomen wordt naar de Westerse we reld. Het boek vertelt over de strijd die zij moet leveren om te kunnen leven met de Toearegs, waar zij zich vrij voelt. Ook belangrijk in het boek is haar vriendschap met een Europees meisje, dat haar in haar strijd steunt. In de Tijdens de carnavalsvakantie heb ik me teruggetrokken met een pot thee en een stapel boeken,die ik op goed geluk meegeno men had uit de biep. Het werd een ware ontdekking! Ik ben zo enthousiast geworden over de schrijfster dat ik naar de biep ben gegaan voor biografiese gegevens enz. om in de meidenpa gina een recensie te schrjjven. goudén daken van Lhasa zijn de in India opgegroeide Engelse Carrie en haar vriendin, de Tibetaanse ministersdochter Karma de hoofdpersonen. Carrie is na de dood van haar vader aangesteld als leerling- lerares op een Engelse school, maar ze merkt dat dat werk haar toch niet zo bevalt. Karma, die daar leerlinge is, nodigt haar uit om nieuwjaar te komen vieren in Lhasa. Na een lange tocht te paard ko men ze in Lhasa aan, maar dan komen de Khampa's - een Noma denstam- in opstand tegen de steeds meer invloed in Tibet krijgende Chinezen. De revo lutie breekt uit en Carrie vlucht, Karma en haar neef vermomd met zich meenemend z' Het is een spannend, avon tuurlijk boek, maar dat is niet de enige reden di’e het zo boeiend maakt. Frederica laat je via Karma kennismaken met de leefwijze van de Tibetanen, je wordt als het ware rondge leid in een andere onbekende wereld. Dat is trouwens ook zo in 'Vrij onder de zon' en vele andere van haar boeken. Ze brengt je heel dichtbij en, dat ze laat die andere kuituur hele maal in haar waarde, hadr eigenheid. De meisjes in haar boeken zijn geen 'domme giechelende wezens', maar eigen perso nen, op zoek naar, en bouwend aan hun neigen manier van levenDe band ^tpssen de twee zo ver schillende vriendinnen CD CD 3 TO C/3 CD I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 30