emancipatie-beleid in tilburg7 27 cda college verivijst vrouwen weer in traditionele rol t9vO vervolg op blz. 29 Een ander belangrijk strijdpunt was hoe moet de emancipatiecom- missie, die ook het college ziet zitten, zijn samengesteld en wat zijn haar taken en be voegdheden CDA, ABT Alg Be j Partij) Partij Midden Brabant en de VVD gaan ervan uit dat ook mannen vrou- wenbelangen horen te* behartigen Terwijl PPR, PSP en PVDA vinden dat vrouwen niet alleen hun eigen belangen kunnen, maar ook moeten behartigen. Anders hef je ongelijkheid nooit op. Intussen is het wachten op een Gelukkig is Hedy d’Ancona in den Haag er ook nog. Zij werkt nu al aan een landelijke Regel ing en dan moet de gemeente Tilburg ook mee of ze wil of niet Ook nu wordt het afzien. Zo goed als niets dat de vrouwengroepen uit de stad hadden ingebracht en dat, het moet gezegd worden, door de mannelijke raadslieden van PSP, PPR en in mindere mate de PvdA be krachtigd werd, vond ingang bij Miet v. Puyenbroek en haar colle ge De gemeenteraad behandelde half februari de gemeentelijke aan- zetnota emancipatiebeleidOp de publieke tribune zitten maar enkele vrouwenbewogen vrouwen-, meerendeels ouderen. De meesten bleven na het onverkwikkelijke schouwspel dat de raadscommiss vergadering bood (zie vorige vrouwenkrantweg. "Kinderopvang is wel noodzakelijk, maar mag geen basisvoorziening zijn, waar je recht op kan doen gelden" zei Miet. Zo, en daarmee kunnen vrouwen in Tilburg voorlopig fluiten naar goede en betaalbare kinder opvang die nodig is om van je recht b.v. werk gebruik te ma ken. Je hebt dan wel doorgeleerd maar dan is het uit met je maat schappelijke deelname. Of je wilt als tweede kans gaan leren of anderszins aktief zijn en weer wordt je aan huis gebon den. Het tilburgse college wil dat we weer enkel huisvrouw en moeder zijn in plaats van eigen mens. Kinderopvang wordt dan iets wat zich alleen de hooggesa- larieërden of dubbelverdieners kunnen permitteren omdat het zo duur wordt. Ank v. Blerck vond dat de wethouder haar persoonlijke vi sie ongeoorloofd aan alle til burgse vrouwen opdringt, en diende alsnog een motie in om kinderopvang basisvoorziening te laten worden. Met 15 tegen 19 stemmen werd de motie ver worpen Het gebrek aan kinderopvang na de 6 weken ouderschapsverlof na de bevalling is een breekpunt in de loopbaan van de vrouw. Deze diskriminerende situatie moet weggenomen worden, stellen VVD, PSP,PPR en PvdA. Als Miet v. Puyenbroek antwoordt waan je je bij een katholieke pa ter in plaats van bij een vrouw die in de Ned. Kath. Vrouwenbewe ging de vrouwen ooit stimuleerde om door te leren. Ze zegt "wij zien het als een verschraling van de samenleving als kinderen van 6 weken naar het kinderdag verblijf gaan.Daarom is zo’n breekpunt volgens mijn mening en die van het 'college juist góed!"

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 29