I I i I i I B B I 1 i n I H 'W (Am? een Toen stapte er een paar vrouwen uit V.T.S.G. Sommigen hadden het te druk. Eentje vond dat je met kleine akties weinig bereikte en dat je jezelf beter op het groter, politiek vlak in kunt zetten. De meesten wilden toch op dezelfde voet verder. Af en toe kregen we een aanvraag voor een thema-avond, we hielden een interview met de politie en bleven veel met elkaar praten. Er werden allerlei dingen besproken zoals: waar ligt voor iedereen de grens bijv, bij aktievoeren? en wil je iets met of zonder mannen gaan ondernemen? "Vrouwen herover de straat". Want angst op straat is iets wat vrijwel elke vrouw wel kent en we wilden zoveel mogelijk vrouwen bereiken. Ook vrouwen die normaal gesproken niet in het vrouwenkafee kwamen. De fakkeltocht werd voor ons succes. Tussen de 120 en 130 vrouwen deden eraan mee. Er waren veel onbekende gezichten, veel vrouwen die voor de eerste keer met een aktie meededen. En we kre-gen alle onkosten eruit. Na de vele positieve reakties konden we zeggen dat alles goed was geweest. Dit was onze eerste grote aktie. Weer een vakantie, weer vrouwen die weggingen. Er bleven drie vrouwen over, uiteindelijk twee Gelukkig kwamen er weer twee vrouwen bij. Nu zijn we weer met vieren, klein maar toch werkbaar. En allemaal veel zin om aan de slag te gaan. Na de vakantie vertrok er weer een paar vrouwen, maar deze keer kwamen er nieuwe voor in de plaats. Toen stond de tweede fakkeltocht op stapel. Dit keer werd het thema"Vrouwen vrij van seksueel geweld". Dus: Vrouwen vrij van angst, porno, verkrachting etc. De opkomst was ongeveer zo groot als het vorige jaar, weer rond de 120 vrouwen. Dus weer geslaagd. Alleen waren de voorbereidingen deze keer zwaarder. Binnen onze groep was er verschil van mening over het al dan niet toelaten van mannen bij de fakkeltocht. Er waren vrouwen die vonden dat mannen door mee te lopen hun solidariteit konden tonen. Anderen vonden dat zij dat ook wel op andere manieren konden doen bijv, solidariteits betuigingen of zelf (met mannen) iets organiseren. Juist wanneer je alleen bent heb je last van angst of ben je bang lastig gevallen te worden. Niet wanneer je met een vriend op stap bent. Het werd tenslotte toch zonder mannen. Tijdens de tocht bleek dat er toch 2 a 3 mannen waren die meeliepen. Die hebben we maar laten lopen. - ugag I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 27