riet de brouwer ik vergeet dat ikzelf ouder ben de eerste stap bingo over straat lezingen, reisjes en h eb De openingsavond van het 00- HHH Ml Toen ze bij de VOS-werkgroep kwam, zag ze dat daar op een hele andere manier met vrouwen gewerkt werd.Ze kreeg steeds meer kritiek op de NKV-vrouwen- bond. Ze probeerde daar andere dingen in te brengen, maar dat lukte niet. "Zij waren al zo veel jaren op die manier bezig en konden schijnbaar ook niets nieuws meer. De leden waren toch vrij veel oudere vrouwen en die wilden ook niets liever dan"lezingen reis jes en bingo',' vertelt ze. Ze is uit de NKV gestapt Riet is achtenvijftig jaar, is sinds een aantal jaren gescnei- den en woont alleen. Meer dan vijfentwintig jaar was zij lid van de N.K.V. (Neder landse Katholieke Vrouwenbewe ging) een traditionele vrou wenvereniging. Van daaruit kwam zij terecht bij de vrouwen Ad viescommissie voor de woning bouw (V.A.C.), en later in een werkgroep om V0S-kursussen in Tilburg te starten. 'Er komen zo weinig oudere de afgelopen vijf jaar zowel betreuren 'alhoewel kwamen er weemoed gezegd. Toen ik Riet de Brouwer laatst in het vrouwenkafe tegenkwam ik haar gevraagd of zij ondermeer hierover een keer met me wilde praten. vrouwen in het kafee', hebben we in oudere als jongere vrouwen horen Voor haar was het nooit zo'n probleem dat er in het 00-kafee meer jongere dan oudere vrouw en kwamen. Overal waar zij komt zijn er voorname 1 ijk jongere vrouwen Wat is voor jou verschil tussen nele en de beweging? - toen het vrouwenkafee nog ii het KWJ-gebouw zat, veel meer oudere vrouwen'wordt er met een vleugje "Het samen dingen doen, van elkaar leren. De een' weet dit, de ander dat. Ik heb ook veel meer zelfvertrouwen daardoor gekregen. Ik dacht maar dat ik niks kon. Ook een belangrijk verschil vindt zij de openheid van vrouw en"Ik zou er vroeger niet o- ver gedacht hebben om dingen van mezelf te vertellen, dat kan ik nu wel." kafee was voor haar de eerste stap naar de 'nieuwe' vrou wenbeweging, zoals ze die noemt. Sindsdien is zij een trouwe be zoekster van het 00-kafee. een opvallend de traditio- "nieuwe" vrouwen-

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 23