lesbies in tilburg 1 geschiedenis beknopt tenminste er 1 nog Het en de roze driehoek weinig herkenbaar op alle vrouwen en mannen in het COC zo moeilijk verloopt is niet verwonderlijk. Ten eerste zijn vrouwen er altijd in de minderheid geweest, dus ook in het bestuur, waar de besluiten vallen. Ten tweede zullen de COC mannen nooit de dubbele diskriminatie van lesbiese vrouwen invoelen. Zij hebben er zelf geen enkel belang bij om zich daarmee bezig te houden. Hoewel de Tilburgse homogeschiedenis teruggaat tot de dertiger jaren is er bij mijn weten vóór het bestaan van het vrouwenkafee nooit een apart georganiseerde vrouwengroep geweest. Bij praatgroepen, voorlichtings groepen en aktiegroepen waren wel steeds vrouwen betrokken, maar het was toch voornamelijk een mannenaangelegenheid. Mochten er onder u, lezeressen, potten schuilen met geschiedenis onthoudt ons die niet, geef ze door Op 21 november 1947, op de eerste COC Vrouwendag, sprak de schrijfster Marie Louise Doudart de la Grée over de speciale problematiek van de homoseksuele vrouw, binnen de overheersende mannenstruktuur van het toen net opgerichte COC. Deze COC Vrouwendag was een sukses maar de positie van de vrouwen veranderde er niet door. Als het niet zo was dat de COC vrouwen in november 1981 gelijke rechten gekregen hebben waar het gaat om gebruik van afdelingsruimtebeleid, financiën en overleg, zou je denken dat de tijd stil heeft gestaan, Wat het bestuurlijke betreft In Tilburg hebben de COC vrouwen ondertussen haar eigen aktiviteitenin de Spoel de vrouwenswingavondZij zijn van plan in het COC pand iedere vrijdagavond een vrouwenavond te organiseren. Dat de samenwerking van lesbiese vrouwenkafee richtte haar te gaan voldoen aan het vrouwen in het Op woensdag 15 november 1978 was er in het vrouwenkafee een thema-avond Vrouwen die van vrouwen houden. Het was toen voor het eerst dat er in het vrouwenkafee door en over lesbiese vrouwen gepraat werd. Tekenend voor die tijd én de tijd daarvoor was de aanduiding op het praatpapier van de thema-avond: homofiele vrouwen. "Het idee bestond dat er geen lesbiese vrouwen in het kafee kwamen, men zag ze nooit." (Uit het verslag van die avond). Behalve het feit dat er toen nog weinig buttons waren niet helemaal in ere hersteld, waren lesbiese vrouwen was allemaal niet zo uitgesprokenHet vrouwen (heteroen je keek wel uit om te gaan levensgrote vooroordeel dat er alleen lesbiese vrouwenkafee kwamen. *W**d**A*-'»'A - u'

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 20