I I 1 - Tevreden Zowel Gertie als Maria is tevre- "Het is meeste meer Weet u dat er een vrouwen- kafee in Tilburg is? Man: "Ja". Wat vindt u daarvan? "Mag van men gerust". ven enz. Ik zou heel ver baasd hebben staan te kij ken als ie mand vier maanden ge leden gezegd had: en nu gaan we eens een inhoude lijke diskus- sie voeren. Ik denk dat iedereen zó had gedaan." aktief in het 00-kafee: wel zo dat ik me bij de thema’s, die er zijn niet zo betrokken voel." Het 00-kafee zou op beiden groe pen gericht moeten zijn,èn op vrouwen die "pas beginnen" èn op de vrouwen, die al wat verder zijn kussies vaak naar verdwijnen Maria: "Het punt is dat er een aantal werkgroepen niet zijn en de kerngroep de taken, die weg vallen, op zich neemt. Het heeft ook te maken met niet funktio- neel denken en steeds ingaan op ad-hoc dingen Hoe zou je dat kunnen veranderen? Maria: "Je zou misschien een groepje kunnen maken, die dat in het oog houdt, die zich niet bemoeit met de praktiese zaken, maar alleen met het inhoudelijk beleid. En waarin dan vrouwen zitten, die graag daarmee bezig zijn. Goed voorbereide studie dagen organiseren, daar komen wel vrouwen op af." Gertie: "Nu het een klein beet je begint te lopen in het 00- centrum, merk je dat men haar bekomst krijgt van de praktiese dingen. En ik denk inderdaad dat de diskussie weer aangezwengeld moet worden Dat is nog steeds het geval. Gertie beaamt dit, "Maar", zo zegt zij, "de verhuizing naar de Sasse van Ysselstraat -hele maal zonder spullen- betekende dat het eerste probleem was: waar gaan de vrouwen zitten? Dus we moesten eerst zorgen voor ta fels, stoelen, gordijnen, ver- Ze wijst daarbij naar haar voor hoof d Maria:"Ik miste H dat op een ge geven moment. Ik heb die in houdelijke dis kussie vaak no dig om gemoti veerder prak tiese dingen te doen Waar ligt het volgens hen aan dat de in houdelijke dis- de achtergrond Tweespalt tussen prakties en in houdelijk bezig zijn. De struktuur van het 00-kafee is als volgt. Er is de kerngroep die het geheel in de gaten houdt, die alles zo goed moge 1 i jk' koor - dineert. Daarnaast zijn er ver schillende werkgroependie een deel voor haar verantwoording nemen, zoals de werkgroep thema- avondende redaktieElke werk groep is vertegenwoordigd in de kern groep Maria: "De kerngroep was te zwaar belast, altijd. Dat algemene over zicht en koördinatie, dat was nog te groot in feite voor de kerngroep. Er wordt prioriteit gegeven aan praktiese dingen en het inhoudelijk diskussieren verdwijnt h**

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 18