uit het logboek 12 de eerste overdenken en behartigen moet naar mijn idee toegelaten worden tot de vrouwenbeweging en dus ook het vrouwenkafee ongeacht hun sekse." Het vrouwenkafee blijft een vrouwen-kafee Dertien januari 1982 vist Carla het logboek uit een doos op - door de verhuizing is het lang verborgen gebleven - en schrijft in rose koeieletters "Van Sasse van Ysselstraat 16. Hebben wij niet een prachtig pand "Weg met het kabinet VanAgt/ Wiegel", is het eerste antwoord Een andere kritiek: "Het ergste stoorde mij de groepsvorming hier. Mijn ervaring hier is dat iedereen alleen maar kletst met degene met wie zij binnenkomt En zo duwen vrouwen zichzelf weer in de slachtofferrol en anderen in een moederrol In mei 1980 wordt ook in het logboek de diskussie over/met lesbiese vrouwen geopend. "Liever levend lesbies dan doodnormaal een pagina groot geschreven en ondertekend door enkele potten. Op 30 november 1977 opent Yvonne Thomassen het logboek van het vrouwenkafee. "De bedoeling van dit logboek is: dat iedere vrouw die iets wil vertellen, zeggen, afreageren, opbouwen, spuien afbreken, organiseren, evalueren, kankeren, liefs wil vertellen, leuks wil vertellen, mededelingen wil doen, kortom wil reageren dit in dit boek kan doen." Ruim vier jaar bestaat het logboek en het is nog niet voor de helft gevuld met kritiese kommentaren, oproepenliefdes verklaringen klaagzangen, dronkevrouwspraat. Toch geeft het logboek een zeker beeld van de afgelopen vier jaar vrouwenkafee De vraag "wel of geen mannen in het kafee?" wordt ook hierin aangekaart "Mannen in het vrouwenkafee? Waarom, dan kun je evengoed naar een gewoon kafee gaan. (...)Dus geen mannen op deze gezellige avonden hier'.'." Enkele vrouwen sluiten zich hierbij aan. Een andere vrouw is het hiermee niet eens. "Iedereen die de belangen van de vrouw serieus wil Sommige vrouwen blijken hooggespannen verwachtingen te hebben van het vrouwenkafee; niet dat je,zoals in elk ander kafee, zelf kontakt moet maken, maar dat je opgevangen wordt, dat anderen op jou afstappen. Blijkbaar komen ze daarin bedrogen uit. "Niemand die eens bij ons tafeltje kwam buurten." "We hopen dat we de volgende keer wat meer contact krijgen Oké Het viel dus tegen, keer "Misschien heb ik me er teveel van voorgesteld, zoiets van: met open armen ontvangen worden, meteen contact en vooral veel contact '"7" I L/’J

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 14