11 AA. Vera Ik wil ertegen vechten, tegen gevoelens van machteloosheid. Dat zou ik meer samen willen doen Hoe kom je eruit, hoe kun je elkaar ondersteunen. Een mogelijk thema misschien?? Ik kreeg dus niet waar ik voor kwam. Maar doordat ik meehielp met organiseren leerde ik al snel wat mensen kennen, en voor ik het goed en wel in de gaten had zat ik bij de kerngroep. Ik ging het vrouwenkafee zien als En tot mijn verbazing ging het prima, heel goed zelfs, een keurig gaatje in het hout. Mijn kindertjes geroepen om te laten zien wat hun moeder wel niet kan. Knap van jou, oordeelde zoonlief, en dit keer was ik het roerend met hem eens ontmoetingsplaats en aksie/ aktiviteitencentrumVoor vrouwen, door vrouwen. Een plaats waar ik me niet hoef te verdedigen om de ideeën die ik heb. Voor mij is het vrouwenkafee op de eerste plaats een ontmoetingspunt gebleven. Het meer inhoudelijk bezig zijn doe ik elders: op mijn werk (vormingscentrum), in een studiegroepje, praten met vriendinnen. Ik ga ook al enige tijd niet meer naar de themaas; soms omdat het thema me niet aanspreekt, soms omdat ik aan de praat raak en dat belangrijk vind Voor mij hoeft dat niet direkt te veranderen; wat ik wêl maf vind is dat vrouwen uit de kerngroep bijv, weinig weten van elkaar: hoe ben jij met jouw onderdrukking bezig, hoe vecht jij daartegen, hoe was dat vroeger? Ikzelf ben bezig met wat ik noem mijn ’interne onderdrukkings mechanismen’, die grote invloed hebben op mijn gedrag: Er is niemand die me zegt dat ik niet met die boor kan omgaan, en toch doe ik het niet; wat in mij houdt dat tegen, maakt me zo onzeker? Die verrekte boor heb ik gisteren gebruikt, met de moed der wanhoop. Ik verwachtte als nieuweling ook dat ik opgevangen zou worden. Echter niets van dat alles. Na de eerste de beste keer was ik betrokken bij het openings feest van de Molenstraat, en pleegde telefoontjes met Coby Schreyer die vroeg of er ook een kleedkamer was in het vrouwenkafee. (ja zei ik, eraan twijfelende of die vieze stinkende keuken daarvoor door kon gaan)

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 13