7 7 '1 J 11 Omdat wij gestart zijn als ge mengde groep en dus geen apar- te aktiviteiten moeten orga niseren voor meiden. Hier is overigens wel behoefte aan. Maar de jongens hebben hier moeite mee, tenminste enkelen daarvan. Natuurlijk waren er ook fijne dingen, die het pret tig maakten, om dingen samen te doen, zoals uitstapjes, etentjes en het rondbrengen van affiches. Ook het orga niseren- van optredens of andere aktiviteiten was en is leuk samenwerken.. Wij als lesbiese meiden zou den graag eigen aktiviteiten willen hebben, eri meer willen doen dan alleen vergaderen en twee soosavonden in de maand. Vandaar dat er nu een start is gemaakt met een landelijk lesbies meidenoverleg Momenteel is er voor lesbiese meiden weinig te doen. Onder meiden verstaan wij meiden on der de 24. Natuurlijk zijn er wel de vrouwenavonden van het C.O.C., maar er is gebleken dat er toch wel behoefte is aan meidenaktiviteitenOmdat meiden andere problemen hebben, een andere gedachtenwereld en graag met leeftijdsgenoten din gen willen doen. Daarom wordt er binnenkort weer gestart met een praatgroep voor lesbiese of bisexuele meiden. Verder wordt op dit moment veel gepraat over de samenwerking tussen de meiden en de jongens. Of we op deze manier door kun nen gaan, of dat de meiden zich afscheiden om met elkaar verder te gaan. Er is gebleken dat sommige aktiviteiten goed samen met de jongens kunnen. Maar dat de meiden ook hun eigen aktivi teiten willen hebben met mis schien hun eigen soosavond. Maar over deze samenwerking met de jongens is nog niet het laatste woord gesproken. Wat onze toekomstplannen zijn is nog wat vaag. Er zijn wel een paar ideeën, zoals een nieu we praatgroep die in januari start Verder gaan we ons bezig hou den met een landelijk lesbies meidenoverleg. En wat Tilburg betreft: komen er soosavonden met meidenfilms en video, we gaan proberen om voorlichting of informatie op middelbare scholen te geven. Want er' is gebleken dat het erg moeilijk is om als homojongeren af fiches of andere informatie op die scholen- op te hangen. Verder zijn er plannen om meer aktie te gaan voeren, meer naar buiten toe te treden en ons strijdbaarder opstellen. Alleen hebben we hier veel meer meiden voor nodig, maar het begin is er, en langzaan ko men er steeds meer lesbiese meiden bij, die het fijn vinden om lesbies te zijn, en daar over willen praten, of akties willen voeren. Dus we zien het niet zo somber in! Thea Meelstraat 72c Tel. 324743.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 9