lesbiese meiden 6 Nel en José 1 zat tussen de antwoorden van meiden op VWO/HAVO en die van meiden op LHNO. "hebben van verkering". Het geeft zelfs ook een soort van status om een vriendje te hebben, en eigenlijk hoor je er zelfs niet meer bij als je daar niet aan mee doet. Ook tussen vriendinnen onderling draait bijna alles nog maar om "dé jongen" dat het veel fijner was om alleen met meiden bepaalde aktiviteiten te ondernemen. Vandaar dat op een gegeven mo ment twee meiden in de jon gerengroep zaten tussen 13 a 14 jongens. Ondertussen was er een start gemaakt met een meidenpraatgroep waarin 7 meiden zaten. Hieruit bleek dat’er toch genoeg lesbiese meiden waren, die ook wel iets in de jongerengroep wilden gaan doen. En op dit moment zitten er dan ook 5 meiden in de groep, met daarbij 6 jon gens. Dus eindelijk een beetje gelijke verdeling, terwijl dat af en toe nóg problemen geeft. Gelukkig zijn er ook nog uitzonderingen, d.w.z. meiden die zich wél bewust zijn van hun positie als meid en vrouw, en die zich wél min of meer verwant voelen met de vrouwenbeweging. Vaak staan die meiden heel alleen met hun ideeën, enerzijds omdat ze geen aansluiting vinden bij medeleerlingenleraren ouders etc. en anderzijds omdat in de vrouwenbeweging hun specifieke meidenzaken óók niet aan de orde komen, en die x Tamelijk verrassend was, dat meidenbeweging nog erg onbekend is. er nauwelijks of geen verschil Als je als meid daarnaast ook nog eens lesbies bent heb je het helemaal moeilijk, omdat je dan helemaal niet beantwoordt aan de onder leeftijdgenoten heersende normen, en ook nog eens omdat in de homobeweging lesbiese meiden met feministiese ideeën helemaal dungezaaid zijn. Al is er misschien nog weinig bekend over de meidenbeweging, er zijn de laatste tijd toch steeds meer meiden die zich gaan organiseren en samen dingen doen Bijvoorbeeld in meidenkafees praatgroepen, meidenkampen, cabaretmeidentelefoons etc. Het geeft een heel prima gevoel om samen met meiden lol te hebben, elkaar te steunen, en samen te strijden! Sinds december 1980 is er in Tilburg een nieuw opgestrarte Homojongerengroep, waarin toen ongeveer 20 jongeren zaten. Hierin zaten ongeveer 5 a 6 meiden die al snel weer opstap ten om verschillende redenen. Omdat het grootste gedeelte uit jongens bestond, was het erg moeilijk om op te komen voor de meiden. Bij vergaderingen hadden jongens het hoogste woord en aangezien zij harde stemmen hadden en sneller op hun teentjes getrapt waren, was het moeilijk om op een zin nige en fijne manier te ver gaderen. Of de meiden wilden een aparte lesbiese groep, om-

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 8