wijzelf, 4 ik Nel Een tijdje geleden zei ik: Maar ik voel helemaal geen verschil tussen mij en oudere vrouwen, en toen zei Jos: Nee, maar het verschil merk je ook pas als je met meiden onder elkaar bent! En daar had ze gelijk in, vraag me nou niet wat er dan precies anders is want dat zou ik je niet kunnen zeggen, maar tot nu toe vind ik het heel leuk en ik zou het prima vinden als er hier in Tilburg een meidenkafee zou komen en als er een stel meiden mee zouden willen werken aan een blijvende meidenpagina in deze krant, Op de middelbare school, toen ik 13, 14 was, voelde ik me helemaal niet thuis bij wat de meeste meiden deden, nl. dom giechelen en de aandacht van de jongens trekken, en ik deed daar dan ook niet aan mee, met als gevolg dat ik best alleen kwam te staan, wat heel akelig was. Hoewel ik het met de vrouwenbeweging eens was stond die nog heel ver van me af, beschouwde ik die toch meer als iets voor later en had ik niet hét gevoel dat ik er op dat moment steun aan zou kunnen hebben Rond mijn 15, 16e begon ik me werkelijk verwant te voelen met het feminisme en de feministes, en ging ik mee demonstreren tegen de abortuswet en porno. Mijn vriendinnen waren net als ik potten en feministes en altijd vele,vele jaren ouder dan ik maar desondanks kon ik me vrij bewegen en voelde ik me niet minder dan hen. Meiden waren wel een vreemde groep voor me geworden, waar ikzelf niet .bij thuis hoorde, en zodoende vond ik het in het begin best vreemd om samen met José een meidenkrant te gaan maken. Maar het gaat heel leuk, José en ik voelen/denken over sommige dingen hetzelfde en als we aan de krant werken gaat dat heel moed en hebben we een boel lol. We waren ook allebei nieuwsgierig naar wat er aan meidenbeweging is in Nederland (en waarom) en daar zijn we op afgegaan. Ik heb^het gevoel dat ik tijdens en dóór deze krant de meiden in de vrouwen en homo-beweging aan het ontdekken ben en dat ik daar zelf óók bij hoor, en dat vind ik heel leuk! KOM OP, MEIDEN

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 6