wijzelf, 3 José 0. ik ga op reis door mijn dag boeken en leer mezelf her-kennen. van huis uit, via m’n moeder vaak was ik verliefd maar na verloop van tijd besloot ik dat ik me niet meer wilde laten gaan. ik walgde van de paartjes die geen dag zonder elkaar konden slaaf van hun verliefd-zijn ik wilde onafhankelijk zijn, me sterk voelen. kwam ik in aanraking met feminisme. ik was het eens met hun ideeën maar het raakte me niet, het had op dat moment nog niets met mezelf te maken maar met degene die ik pas later zou zijn. leven vreet maar ik wil niet opgegeten worden. Wat heeft feminisme voor me betekend van toen tot nu en wat komt er uiteindelijk van al mijn ideeën terecht hoe ben ik geworden tot wie ik nu ben? totdat ik zélf tomeloos verliefd werd totaal van de kaart, overdonderd, meegesleurd, niet meer kon eten. na een paar maanden belandde ik weer wat op de grond, om te ontdekken dat ik net zo was als diegenen waar ik eerst zo op neerkeek. zoveel tegenstrijdigheid tussen ideaal en werkelijkheid verstand en gevoel soms verdrink ik bijna in mijn twijfels heb ik moeite om te kiezen tussen sterk-zijn of wegkruipen de vrouwenbeweging biedt me geen zekerheid eerder twijfel. is dat wel mogelijk; zóveel met vrouwen delen en toch verliefd blijven op die ene man zou ik niet radikaal moeten kiezen maar wil ik die keuze wel maken..? ik trok altijd meer met meisjes op dan met jongens. ook op de middelbare school, de jongens uit mijn klas waren etters, kleuters waar geen zinnig woord mee te praten viel ze vonden me raar anders dan de andere meisjes uit de klas. ik stond boven hen, maar tóch, als ik heel eerlijk was moest ik bekennen dat het niet leuk was als de hele klas op een feest was uitgenodigd en ik niet. ik had één erg goede vriendin alles vertelden we elkaar en samen verlangden we naar de jongen die wél serieus kon praten, luisteren, die niet alleen maar wilde vrijen; we wachtten op de verschijning van de Prins. dat prinséssen al in onze bereikbaarheid waren, kwam niet in ons op. toen ik 'n jaar of zes was had ik m'n hele toekomst al uitgestippeld. ik zou tamelijk jong trouwen, •n tweeling krijgen, en in een flat tegenover zee wonen (mét bloembakken aan het balkon) in mijn fantasieën scheen altijd de zon. en m’n zussen

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 5