redaktioneel w 41 1 Meiden en vrouwen, ^0/\, Oól I o Voor je ligt het eerste nummer van het nieuwe jaar, een goed begin vindt ikzelf - een meidennummer'. Het was eal lang duidelijk dat dat er eens van komen moest, en dus werd besloten dat Nel en ik, 2 meiden in de redaktie, dit themanummer in elkaar zouden draaien. In het begin hadden we daar best moeite mee, want al zijn we dan meiden, eigenlijk voelden we ons nauweljks cerwant met de meidenbeweging en wisten we ook niet goed wat ze inhield. Toch was het ons wel duidelijk dat we ons ook niet altiijd even lekker voelen in het 00-kafee, dat er vaak over dingen gepraat wordt waar wij als meid nog niet mee te maken hebben. Tijdens onze eerste voorbe reiding begonnen we, onbewust, eigenlijk vanuit onszelf te praten, wat we zélf, als meid voelden, vaak onbegrip bij leeftijdge noten, en op je school, je tussen wal-en- schip voelen met je feministiese ideeën. Van toen af aan werd het voor ons steeds wat we in dit nummer aan artikelen wilden. En is er dit tenslotte uitgekomen. We zijn erg benieuwd naar reakties. Eigenlijk zouden we het heel erg leuk vin den als er voortaan in elk nummer een mei denpagina komt. Maar we zien het niet zit ten om deze telkens zelf te vullen. Dus meid, voel je inspiratie, heb je zin om mee te werken, neem dan kontakt op met Nel (670770) o f mij 6 7 2 0 68 in de rest van dit nummer komen ook de vrouwen nog aan bod, met o.a. weer enkelè gedichten, natuurlijk ook de potstory, niet te vergeten de maandelijkse column en ver der nog een heleboel meer'. Meiden laat deze krant lezen aan vriendin nen en klasgenotes, vrouwen geef haar aan je dochters. En natuurlijk veel leesplezier'. namens de redaktie, José. 0 0 c |0, \O( 6 5 0 3 8 S i L B U R G VROUWENOOKUMENTATIESENTRUM NIEUWEANDS7RAAT 43

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 3