ledenvergadering I 29 thuiswerk net De ar- Verslag levenvergadering vrou wenkafee. December 16—12—’81 Landelijk kontaktadres thuis werk In de aan het vrouwenkafee be schikbare ruimte in het vrou wencentrum waren niet alle leden,(wat is er met u,leden, bent u reeds voldoende geëgoei- peerd geworden, en heeft Tilburg de unieke primeur dat het vrou wenkafee haarzelf overbodig heeft gemaakt? Kunt u dan al geheel veilig gaan ’s nachts over straat zonder angsten?), maar er waren op deze ijzig koude avond ongeveer twintig vrouwen gekomen. Thed en Albertine (van de kern groep) vertelden hoe het gegaan is en hoe het er nu voorstaat met het pand en het vrouwenkafee. inmiddels is de laatste uit spraak van de rechter bekend en die luidt: Tilbria moet der tig juni 1982 het pand verlaten hebben. Voor beide partijen is dit gestoethaspel van de ge meente Tilburg zeer frustrerend. Maar na deze datum kan het vrou wenkafee haar eigenlijke ruimte in gebruik gaan nemen. Vanuit de verschillende werk groepen viel weinig mede te de len, eenvoudig omdat er zowat geen werkgroepen meer zijn, en het werk veelal gedaan wordt door de vrouwen van de kerngroep. Wat bv. ooit^ eens de werkgroep beids-voorwaardende rechts positie en de verdiensten van thuiswerksters gelijkwaardig maken aan die van werkneemsters in loondienst. Informatie over bovenstaande kan ingewonnen worden op het lande lijk kontaktadres: Centrum voor ontwikkelingssa menwerking, t.n.v. Anneke van Kuijken, Korvelseweg 127, 5025 Tilburg, tel 013-433346- 351523 Een aantal groepen binnen de universiteitenvakbonden en welzijnswerk willen inzicht krij gen in de problemen die thuis werksters tegen komen en in de omvang en de aard van het thuis werk Doel van deze groepen is: publiciteit verzorgden, komt nu op één vrouw neer. Dus bij deze nogmaals, vrouwen die mee willen werken, welkom. Belangrijkste vraag is, hoeveel tijd ben je kwijt en wat houdt het werk in. Het zou te ver voeren om een en ander hier nader te omschrijven, het beste is om kontakt op te nemen met iemand van de kerngroep. De struktuur van het centrum is een beetje ingewikkeld. Het vrouwenkafee is nu één onderdeel van het vrouwencentrum, een echt kafee is het nog niet maar het draait. Sinds kort is er op de 1ste en 3de zaterdag van de maand een singfeest, waarvan de eerste een sukses te noemen was. Er komen kulturele avonden, ont staan vanuit de behoefte aan verdieping, hiertoe zullen b.v. feministische schrijfsters, denksters, spreeksters, muziek- en toneelgroepen genodigd worden. Anderzijds is er een vraag naar juist ontspanning, biljart, sjoelbak, flipperkast enz. Wij willen dus een orgineel kafee krieëren Maar, dames, vooralsnog kunnen wij uitgebreid badmintonnen op de maandagavond en is er een assortiment van spannende ge zelschapsspelen

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 31