J 24 II rouwenradio 3E I Th- 47s *1 ;?i 16 Roos Op het emancipatie overleg van 13-1 in het vrouwencentrum heb- v Dat gebeurt woensdag 17 februari om half negen in het vrouwencen trum Sasse v. Ijselstr. Iedere vrouw is welkom. Er isbesloten om alle raadsle den vóór de raadsvergadering nog ons standpunt hierin mee te delen om in ieder geval te proberen onze voorstellen be kendheid te geven. Zodra de raad zich over de eman cipatienota heeft uitgesproken willen we allemaal weer bij el kaar komen om over de verdere konsekwenties van het raads besluit te praten. paald te juichen. Hij is nog steeds vaag, stelt bijna geen konkrete maatregelen voor, ver ward nog steeds edukatie en emancipatie, drempelaktiviteiten gaan niet vergezeld van duide lijke inhoudelijke subsidie en toetsingskriteriaKinderop vang in verschillende vormen wordt niet als basisfunktie er kend (kinderdagverblijven, peuterspeelzaal, crèche), een vrouwengezondsheidscentrum wordt niet ondersteund. dit moment niet meer te halen valt, en dat de enige nieuwtjes zich op het stadhuis voltrekken en niet bij de emancipatieak- tiviteiten aan de basis. Toch kan zo’n commissie positief werken. Maar vonden de aanwezigen in meerderheid, dan moet zij alleen uit vrouwen bestaan. Vrouwelijke raadsleden, plus vrouwen uit steunfrakties van frakties, die géén vrouwelijke raadsleden hebben. Daarnaast vinden wij, dat er voldoende aktieve vrouwen uit niet partij politiek gebonden groepen ook deel van de commissie uit moe ten maken, ’t Liefst meer dan de helft, want daarmee wordt ook de inbreng uit de bredere Vrouwenbeweging in al haar fa cetten gegarandeerd. Dan wordt het het werk van de commissie niet bij voorbaat verengd tot het politiek haalbare, maar krij gen alle vrouwenbelangen in bredere zin meer kans. Het vrouwenkafee heeft zendtijd van een uur gekregen bij de Til- burgse aktie-zender radio Riool. Radio Riool is iedere maandag savond te beluisteren van 7 tot 12 uur op 101 m.h.z. F.M. De uitzendingen van het vrouwenkafee zijn rond 8 uur. Vrouwen die een uitzending mee willen verzorgen kunnen kontakt opnemen met Veratel626873 of Anneliestel35434 1 De énige 2 nieuwe beleidsaan- zetten, die Miet wil realiseren zijn de aanstelling van een emancipatiemedewerkster op amb telijk nivo die binnen diensten en bedrijven gerichte aanbeve lingen kan doen. Ten tweede is ze voor het instellen van een commissie die de raad adviseert en het beleid kontroleert. In de commissie willen de leden van C.D.A. en A.B.T. (Algemene! Bejaarden Partij) mannen erin hebben, de V.V.D. moest er nog over denken. ben 25 vrouwen (PPR, CPN, Rooie Vrouwen, VOT, wereldwinkel, 00-raad, 00-cafee, SCOT-vrouwen ïereformeèrde vrouwenvereniging, CDA vrouwenberaadVVD vrouwen, PSP vrouwenVOSover de com missievergadering nagepraat. Er was niet veel hoop en ver trouwen dat het emancipatiebe leid vóór de raadsvergadering nog positief te beïnvloeden was. Grotendeels hadden zich de vrou wen er bij neergelegd, dat op ■5- T«r -*r r*»

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 26