I 20 bewust ongehuwde moeders I José Rijnen Hoe gaat het verder met Julian en Anne? Lees de volgende vrouwenkrant! Groetjes van Mientje Potketel. je kunt het niet alleen. Probeer je woonsituatie zo in te richten dat je de opvoeding kan delen. Met veel plezier ben ik ook op de tweede bijeenkomst voor en door vrouwen die bewust ongehuwde moeder zijn, of erover denken dit te worden, geweest. Op 12 december hebben zo’n 25 vrouwen op het FIOM Eindhoven van 12 tot 5 uur de kans gehad om ervaringen uit te wisselen. Dit keer rond het thema hoe het is om als kind in een afwijkende woonsituatie op te groeien. Maar er was voldoende ruimte om ook over andere onderwerpen te praten zoals ervaringen met kunstmatige inseminatieof je eigen motivatie om moeder te worden Er komt weer een volgende dag, in maart of april. De volgende suggesties voor thema’s liggen er Vrouwen die op de hoogte willen blijven van of zich aan willen sluiten bij deze groep (die overigens niet konstant is) kunnen het beste kontakt opnemen met FIOM, Gestelsestr. 98/100, Eindhoven, tel: 510686. Wat dingen die bij mij zijn blijven hangen: een opvoedingssituatie hoeft niet "ideaal" te zijn. Er valt te leven met beperkingen. de beginsituatie waarin je een kind krijgt is heel bepalend Mm voorwaarden om BOM-moeder te worden b.v. hoe belangrijk is je wonen, het feit of je wel of geen werk hebt. medeopvoederswat zijn hier omheen de problemen, waar .liggen verantwoordelijkheden. hier, weg van Anne, want wat zou die wel niet denken als ze wist hoe Julian over haar dacht. Aan de bar aangekomen hoorde ze flarden van een ge sprek dat Jos en Marga aan het voeren waren. "Arme Anne, de pech te hebben verliefd te zijn op Julian, ze heeft het er maar goed moeilijk mee. Denk je dat ze het nog zal ver tellen?" In Julians hoofd maal de het Peter, Anne, lesbisch, hetero, kan niet..kan niet...’ Haar benen zochten de uitgang van het cafeetje en het enige wat ze dacht was: weg van hier, weg van Anne, weg, ver weg van mezelf. en hield haar wat steviger vast. Nu moet ik het haar ver tellen. Nu of nooit... Anne zocht Julians ogen. Verdomd de muziek was afgelopen. "Ju lian!" Anne bleef Julian aan kijken. In haar ogen stond eigenlijk alles al wat ze wilde zeggen. Julian, lieve Julian, zie je dan niet dat ik wanhopig probeer te ver tellen dat ik je zó ontzet tend lief vind, dat ik hard- stikke verliefd ben en dat mijn mond tevergeefs probeert je-dit duidelijk te maken. Julian, kijk en zeg of laat blijken dat je mij ook aar dig vindt, al was het maar een heel klein beetje Maar Julian ontweek Anne. Ze was zo geschrokken van haar eigen gedachten dat ze abrupt naar de bar liep. Ze wilde weg i

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 22