19 Julians gedachten vlogen naar vroeger, naar Peter, de eerste keer dat zij met hem had ge danst, naar zijn lichaam dat zo beschermd en vertrouwd was. En nu danste ze met deze vrouw en dezelfde vlinders van vroeger dansten in haar buik. Wat was er toch met haar aan de hand. Waarom vergeleek ze Anne tel kens met Peter. Ze schrok toen ze dacht: was Anne maar een man’. Prompt stond ze op de voeten van Anne. Anne lachte naar de grond gekeken om hun passen gelijkmatig te maken en bovendien was het maar wat veilig om naar de grond te kijken. Het was alsof ze alle bei het gevoel hadden dat ze ten prooi waren aan een ver bijsterende verwarring die ze alle twee niet aan elkaar wilden laten zien. Het onver mijdelijke kwam dan ook dat ze elkaar op de voeten trapten. Anne dacht spottend: nu, zoals het in een romannetje gaat dat de twee verliefden perfect met elkaar dansten en helemaal weg leken te zweven gaat bij ons niet op vrouwen zijn hier best wel aardig. Haar angst dat ze hier meteen versierd zou worden was grotendeels verdwenen. Jos had zich vrij snel over Julian ont fermd en dat had ze best wel prettig gevonden. Jos over spoelde haar met feministische stellingen en meningen. Julian raakte ervan wat door de war. Op zo’n manier nadenken en leven zoals Jos dat deed,- daar had ze nog nooit aan ge dacht en om eerlijk te zijn op dit moment interesserde het haar nog niet zo. Ze zag Anne dansen. Wat danste die goed zeg en wat leek ze toch slank in die broek. Ze zag dat Marga Anne o- ver haar haar streelde en haar vluchtig een kusje gaf. Julian voelde hoe ze verstijfde. "Hoe sta jij daar nu in?" Anja had haar iets gevraagd en wachtte vol verwachting op een ant woord. "Wel uh, ik heb ze een tijdje ingelopen en nu sta en loop ik er wel lekker in. Vind je mijn schoenen leuk dan?" Anja en Jos schaterden het uit. "Waar ben jij in godsnaam met je gedachten? Dat vroeg Anja helemaal niet". Julian voelde zich kleuren. Ze keek naar An ne, deze moest blijkbaar niet lachen om haar miskleun. Wat zag ze er trouwens bedrukt uit. Ze bleef maar naar de grond staren en af en toe aaide ze Vlooitje. Zou ze mot hebben met die lange Marga? "I’m coming out", schreeuwden de boxen en Anja en Jos vlogen de dansvloer op. "Wil je ook dansen?"Annes donkere ogen keken haar hoopvol aan. "Ik kan alleen maar vast dansen", antwoordde Julian verlegen. "Geeft niks, we maken er wel wat van". Anne’s hand zocht die van Julian en merkte hoe die hand beefde. Anne leidde Julian naar de dansvloer. Ze had het gevoel dat het een heel ceremonieel was Daar aangekomen keken ze el kaar verlegen maar ozo warm aan. Aarzelend zochten hun andere handen elkaar, er werd

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 21