potstory I I 18 deel 4 i i zeggen. Toen Julian en Anne het roke rige lokaal binnenkwamen werd Julian al overspeeld met ge voelens van: "wat moet ik hier in godsnaam" en "gelukkig dat ik mijn oudste spijkerbroek aan heb". Anne had Julian met veel moei te weten over te aaien om eens een keer mee te gaan naar een C.O.C.avond. Het cafe'was zoge heten 'modern armoedig' belicht en het enige wat men buiten al die schemerige figuren goed kon opnemen was in feite de muziek die keihard door het gebouw schalde. Anne trok Julian mee naar de bar en bestelde daar wat voor hen. Julian keek haar ogen uit. Dit wereldje, waar ze zich nu voor een avondje bevond, was haar totaal onbekend en eerlijk ge zegd vond ze het best wel eng. Stel dat ze werd aangesproken door een van die vrouwen, wat moest ze dan in hemelsnaam En stel dat ze er achter kwamen dat ze niet lebisen was zouden ze haar dan een potten- kijkster vinden? Anne had ge lachen toen ze met deze argu menten kwam, maar ja die had makkelijk praten, aie kende hier iedereen al. Julians aan dacht werd getrokken door twee vrouwen die elkaar knuffelden. Gegeneerd keek ze vlug de an dere kant op. In haar fantasie zag ze ineens Anne en haar in een innige omhelsing. Totaal in de war dronk ze vlug een slok bier en ze maakte zich- Vooraf: Anne is verliefd gewor den op het hoofd van haar af deling. Ze vertelt aan haar dat ze lesbisch is. Julian, het hoofd, reageert hier goed op en zij worden samen vriendinnen. Na lang nagedacht te hebben besluit Anne te vertellen aan Julian dat ze verliefd op haar i s zelf wijs dat de warmte die ze door haar gehele lijf voelde van de alcohol kwam. Anne's ogen lichtten op toen ze ineens Marga en Jos ontdekte. Ze kreeg een pakkerd van Marga en werd meteen de dansvloer op gesleurd. "Hoe is het? Is dat nou Julian en heb je het al aan haar verteld??" Marga brand de van nieuwsgierigheid. Anne raakte er wat geïrriteerd door. De gehele avond was ze al bezig met: hoe moet ik in godsnaam beginnen. Zal ik haar ten dans vragen en tijdens zo'n slow motion dans het haar zachtjes in haar oor fluisteren. Of zal ik zeggen dat ik ergens mee zit en met haar daarover wil praten? En het belangrijkste: hoe zou Julian het oppakken? Zou ze kwaad worden, haar uitlachen of wat nog erger zou zijn dat Ju lian niets meer van haar zou willen weten. Fantasieën, dat Julian haar zou kussen, omarmen en knuffelen, waren nu diep in een hoekje in haar hersens ver stopt. Dat waren dromen voor 's nachts, wanneer ze niet in slaap kon komen omdat het lie ve gezicht van Julian constant door haar geest spookten. Anne's ogen zochten Julian en vonden haar aan de bar. Ze zag dat Jos druk met haar aan het praten was en dat Anja met haar hondje Vlooitje er ook bij stonden. Anne had plotseling geen zin meer in dansen, liep terug naar de bar, bestelde nog een biertje en liep toen zo non chalant mogelijk naar het groep je toe. Ze hoorde hoe Julian lachte om een van de grapjes van Anja en ze voelde hoe de jalou sie bij haar samenbalde in haar vuist. De hond Vlooitje zocht contact met Anne. Het was als of 'de hond met zijn spitse snuitje en zijn flaporen pre cies aanvoelde hoe het met An ne gesteld was. Gedachteloos aaide Anne de hond en nam ze nog een flinke slok van haar bier Eigenlijk viel het hier best mee, bedacht Julian zich. De

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 20