d 13 nd •e/u^Jh/VVvi^Z/WZxyt/WyiM/Uelt/WlA/v^ Jos leuke, middelslanke punky meid zoekt leuke hetro-vriendin om samen leuke dingetjes te doen. Met bijbedoelingen, brieven onder nummer 17.12. Als ik denk aan (lesbiese) meiden in de homo-beweging kan ik het beste putten uit eigen ervaring. Als ik met meiden praat die op HoJo binnenkomen, vertellen ze me vaak, dat de eerste stap daar naar toe het moeilijkste is. Binnenstappen in een homo- soos betekent immers, dat ie dereen je geheim al doorziet en er vanuit gaat dat je les bies bent. Zo gauw als je dat van jezelf (en anderen) ook doorziet voelen veel meiden zich heel veilig in zo’n homo- soos. En dit veilig-voelen zit 'm dan in het jezelf kunnen zijn. Jezelf niet weg hoeven te stoppen. Dit is alleen een be gin, want de meeste meiden ont- symphatie opvatten voor de vrouwenbeweging, en je eerste stap naar het vrouwenhuis wa gen, dan kom je op een café- avond alleen oudere vrouwen te gen. Dit is geen stimulans'. Als je weer met diezelfde ouders in de knoop zit, zul je niet gauw naar deze oudere vrouwen toestappen om te praten over je problemen. Veel van deze vrouwen, kunnen immers zelf je moeder zijn. Zoals misschien al duidelijk wordt hebben meiden weinig te zoeken in de vrouwen beweging. Buiten gebrek aan tijd en ruimte is er ook zo weinig herkenbaar voor hen, dat veel (de meeste) er niet toe komen ook hier eens een kijkje te nemen. Bij lesbiese meiden ligt het denk ik toch wel anders. Ontdekken dat je lesbies bent houdt immers op langere of kort ere termijn in dat je contact wilt zoeken met gevoelsgenotes Min of meer word je dan ge dwongen om contact op te nemen met óf de vrouwenbeweging, óf de homobeweging of allebei. Door op zoek te gaan naar and- dere potten lesbiesjennes ben je bezig met dingen die di- rekt betrekking hebben met jou- zelf. En je zult op deze ma nier zeker herkenning vinden in de vrouwenbeweging en homo beweging. En of je nou met an dere meiden of oudere lesbiese vrouwen over je lesbies-zijn praat, maakt wel veel verschil, maar is niet zo'n groot ver schil, dat het niet de moeite waard meer is. Dus er valt voor meiden heel weinig te halen in de vrouwen beweging en de (gemengde) homobeweging. Het wordt tijd dat we ons eens gaan organi seren als meiden tesamen Deze meidenkrant is (misschien) de eerste stap in Tilburg. dekken al snel, dat ze met de knullen (flikkers) weinig of niks te delen hebben, alleen maar hun homosexualiteitEn dit is meestal niet genoeg. (r"p "'I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 15