tussen tafellaken en servet 12 I Inge en Monique de begeleidsters van de meidengroep kunnen vertellen over zichzelf en ook veel van elkaar kunnen herkennen. Met jongens erbij zou dat toch heel anders zijn. We horen weleens van meisjes dat hun omgeving het wel eens raar vindt dat ze in een mei dengroep zitten. Maar echt problemen levert dit niet op. Het enige moeilijke is wel eens dat er verschillen zijn tussen de meisjes die al bij de groep zaten en de meisjes die na de laatste werving erbij zijn gekomen. De meis jes van de oude groep waren nl al met een heleboel onderwer- hele dagen-niet zelfstandig- ouders). Je krijgt te maken met heel andere problemen, als waar oudere vrouwen mee zitten. Veel meiden voelen zich daarom ook niet thuis in de OO-beweging. De vrouwenbeweging+is dan ook toegespitst op het vechten te gen vormen van onderarukking waar meiden nauwelijks iets in herkennen, of het is heel ver van hun bed. Dingen zoals gelijkheid in werk, omgangsregeling, porno etc. zijn niet zo belangrijk, als je de hele dag op school zit en met je leraar in de knoop zitf of je moet van je ouders iede re avond om 10 uur thuis zijn. Mocht je als meid toch wat Lieve meiden Nel vroeg me een paar weken, maanden geleden om een stuk te schrijven voor deze krant. Nu kom ik erachter, dat dit niet de-enige reden is waarom ik dit stuk wil schrijven. Een an dere reden is dat ik mezelf ook een meid voel, en me met andere meiden solidair voel. In Eindhoven werk ik als vrij willigster op HoJo homo-jongeren en doe daar de "meidenzaken". Ik heb gemerkt, dat meiden toch wel een aparte groep vormen zowel in de 00-beweging als in de hombeweging. Dit is ook niet gek, als je in een situa tie thuis, op school, leeft, net als meiden leven.(op school, pen bezig geweest, ook waren zij wat na gaan denken over hun positie als meisje e.d. Voor de andere meisjes was dit allemaal nog nieuw. Maar in de loop van de tijd gaat dit toch wel beter, en we hebben samen toch gezellige en ook goede avonden. Dit was heel kort een schets je van onze meidengroep. Wil je meer weten?, dan kun je ons bellen. (tel. 434977) 4 r

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 14