meidengroep "de kring.. 11 vooral meisjes je ei- bereiken die weinig opleiding erg hebben gehad en die werken of werkeloos zijn. Zij hebben de minste kansen om zichzelf te ontplooien of om iets Dat we juist op het vormings centrum een meidengroep heb ben opgezet en niet in het vrouwenhuis, heeft hier ook mee te maken. We willen nl. In de groep zijn we niet zo direkt bezig met feminisme of vrouwenbeweging. Dit zou ook totaal niet aansluiten bij de meisjes in de groep. De meeste meisjes zijn ook helemaal niet zo bezig met feminisme e.d. Wel is het natuurlijk zo, dat alleen het feit dat we met al leen meisjes in de groep zit ten, al een beetje feministies is. Ook proberen we in het programma zoveel mogelijk lin ken te leggen naar ieders po sitie als meisje. nog aan hun positie te veranderen. De ze meisjes zullen dan ook niet zo snel naar een vrouwenhuis toe stappen. Een vormingscentrum, waar meer jongens komen die ook werkend of werkeloos zijn heeft dan een veel lagere drempel. De meisjes zelf vinden het erg leuk om in de meidengroep te zitten. Ze vinden dat ze met meisjes onder elkaar, veel De Meidengroep op vormingscentrum "de Kring". Vorig jaar kwam Kiekietoen zij werd aangenomen op de Kring, met het idee om een meidengroep op te zetten. Zij is hier toen samen met een stagière mee begonnen. De start ging erg goed, maar het aantal meisjes werd toch steeds minder. Tot oktober waren we steeds me-t ongeveer vijf meisjes. Nu bestaat de groep uit zo'n dertien meisjes. Dat de groep zo groot is geworden was het resultaat van een aantal wervingsbezoeken aan winkels en bedrijven. De leeftijden in de-groep va riëren van 16 tot 21 jaar. Zes meisjes zijn werkeloos, zes meisjes werken op een wasserij, één meisje werkt in een win kel. De sfeer in de groep is erg gezellig, soms ook wel wat rumoerig, omdat we met zo veel zijn. De laatste tijd zijn we vooral bezig geweest rond verkering hebben, gen uiterlijk, wat voor in vloed ouders op je hebben en verschillen tussen jongens en meisjes in b.v. taakverde ling thuis, in reklame enz. Meestal verzinnen we een leu ke vorm om over dit soort te- ma's te praten. We draaien b.v. weleens een videoband, of we maken een spel, of we doen rollenspelen. Tussen de tema's door hebben we ook telkens gewoon ontspannende aktiviteiten zoals bowlen, naar een goede film etc. Q

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 13