zoeken naar boeken w 8 over meiden en literatuur. h '/uvpvj;x^ Ik heb het gevoel dat ik als meid best tussen wal en schip val waar het literatuur be treft. Ik vind mezelf femi- nisties en heb een hele tijd gevonden dat ik dus ook de feministiese literatuur (b.v. Kate Millet en het gouden boek van Doris Lessing) zou moeten lezen. Ik heb het ook gepro beerd maar het resultaat was dan vaak dat ik óf na een aan tal pogingen het boek wegleg de omdat ik er niet doorheen kon komen, óf dat ik het boek las en dan het gevoel had dat ik de helft van wat er geschre ven stond gemist had. Na een tijdje zo rondgedobberd te hebben heb ik mezelf toege geven dat de meeste feminis tiese literatuur nog niks voor mij is en heb ik mezelf toe gestaan om weer jeugdboeken te gaan lezen. Maar helaas... door de jaren feministies krities geworden kan ik haast geen jeugdboeken lezen zonder me te ergeren aan de alwéér mannelijke held of het meisje dat als oplos sing van al haar problemen de ware jongen vindt. Er zijn wel goeie jeugdboeken, maar die gaan bijna altijd o- ver "de tiepiese jongerenpro blemen: drugs, ouders, school, verkering (dit laatste altijd Tijdens het werken aan deze krant kregen we het over literatuur en het bleek dat boeken best een belangrijke rol in ons leven spelen. Maar helaas tevreden over het boekenaanbod waren we toch ook niet. We zijn erop doorgegaan en het ons leuk leek om ook een stuk over meiden en literatuur te hebben. Toen we het stuk wilden schrijven bleek dat het heel moeilijk was om samen één stuk te schrijven, dus besloten we om ieder ons eigen verhaal op papier te zetten. Hier het resultaat

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 10