reakties pagina 2 dot verdomde moederschap, korrektie thema-avond g dat Rosa de redakti e De vorige krant ging over moe derschap. Naar aanleiding hiervan was er op 14 oktober een thema-avond over moeder schap in het vrouwencentrum. De initiatiefneemsters zowel van de krant als van die avond waren Bennie, Antoinette en José. Dit vergaten we te ver melden in de vorige krant. Wij vonden het heel goed, dat vrouwen buiten de redaktie, op ons afstapten met een idee voor een thema-krant. En dat mag genoemd. Zij leverden hun eigen stukken en wij als re daktie de verdere inhoud van krant Een goed initiatief vrouwen, voor herhaling vatbaar'. En naar mijn gevoel gebeurt dat als in sommige artikelen in de vrouwenkrant vooral weer vrou wen op de óh zo belangrijke taak van vrouwen in de opvoe ding worden gewezen, 't Wordt tijd dat we elkaar daar niet meer op aanspreken maar dat vrouwen keihard de mannen met hun deel in de opvoeding opza delen. Een tweede punt is, ook de vooruitstrevende vrouwen onder ons vinden dat zij de op voeding weer zo verdomd goed moeten doen. Met die overtrok ken pretenties houden we ons ge vangen in ons keurslijf. Ge woon opvoeden is al moeilijk ge noeg als je naast je kinderen jezelf als- eigen persoon wil realiseren ons keurslijf en rijkdom tegelijk. Naar aanleiding van de laatste vrouwenkrant en de thema-avond over moederschap moeten mij de volgende kritiese noten van het hart. Ik wil met een stelling begin nen: vrouwenbevrijding komt meer van de grond naarmate vrouwen het moederschap minder ruimte en minder belang in le ven toekennen dan tot nu toe. Zolang wij ons zelf de verzor gende taken blijven toeeigenen en zolang wij ze ons door de manschappij op laten dringen zullen we al moederend onze handen letterlijk en figuur lijk vol hebben en maar margi naal tot emancipatie en hele maal niet aan vrouwenbevrijding toekomen Er is naast de bevrijdende be weging met al haar literatuur e.d. ook een tegenbeweging op gang om vrouwen al dan niet versluierd met meer of minder kracht terug in de oude rol te duwen. Ook binnen de vrouwenbe weging is het belangrijk om krities te wezen en onderscheid te maken om niet weer in oude valkuilen te trappen. moederschap 14—10—*81 Deze avond was druk be* zocht, de beschikbare ruimte was nagenoeg vol. Bennie, Antoinette en José hielden een inleiding over hun ideeën en praktijk aangaande moederschap. Daarna is er in kleine groepen verder gepraat. Bet individuele moederschap is vrouwen onderdrukkend. Waarom blijven vrouwen zich uiteindelijk verantwoordelijk voelen? Vragen en stellingen waarin de diskussie rondom moederschap veelal blijft steken in de vrou wenbeweging. Initiatieven om dit te doorbreken werden naar voren gebracht. Bijvoorbeeld met een groep ver der gaan om o.a. de bestaande theorieën over opvoeding en moe derschap eens door te lichten, als ook het zoeken naar prak tische veranderingen. Vrouwen die hiermee verder willen, kunnen kontakt opnemen met Benny of Antoinette Zuidoosterstraat 4 Of in het vrouwenhuis, Sasse van Ijselstraat 16, tel 421896 Woensdagavonds van 8 - 12) Carla

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 4