emancipatie-beleid in Tilburg, een doodgeboren kindje? 34 wat doen wij er mee? vrouwengroepen bundelen de krachten de gemeenschappelijke kritiekpunten* overheids beleid inzake e- mancipatie volgen en dien tengevolge de na-schoolse vorming scheiden van de e- mancipatie-aktiviteiten - drempelaktiviteiten dienen duidelijk omschreven te worden en vergezeld te gaan van sub sidie- en toetsingskriteria - koffieochtenden moeten als drempelaktiviteit volgens de rijksbijdrageregeling eman- cipatie-aktiviteiten worden gesubsidieerd - kinderopvang moet basis voorziening worden. - vrouwenemancipatiebeleid mag niet op een noemer staan met het minderhedenbeleid. - er moet aparte aandacht voor vrouwen in de gezondheids zorg komen (bv. vrouwenge zondheidscentrum) - er moeten emancipatiemede- werksters komen die op ambte lijk nivo het interne eman cipatiebeleid ontwikkelen. - er moet een raadscommissie komen bestaande uit vrouwe lijke raadsleden om te kon- troleren of voornemens ook uitgevoerd worden. We besloten om deze kritiekpun ten wat meer uitgewerkt tijdens de commissievergadering in december naar voren te brengen. Een vrouw gaat namens alle groe peringen spreken. Agnes van Dooremalen is hiervoor door de aanwezigen gekozen en mocht zij verhinderd zijn valt Roos Römer in Om ook diegene in de gelegenheid te stellen mee te doen, die wel uitgenodigd waren maar niet kon den komen, is besloten om het verslag van de bijeenkomst weer aan alle groepen te sturen. Middels een vragenlijst kan zo iedereen te kennen geven of zij Twee jaar geleden beloofde de gemeente een emancipatienota. Het stuk wat er nu ligt is door twee mannen in twee weken in elkaar gedraaid. De aanzet die het biedt tot een emanci patiebeleid is ver te zoeken. Tot 1 oktober hebben diensten, instellingen en allerlei groe- Penvrouwen "schriftelijk mogen insoreken" Omdat we als vrouwen-bewogen vrouwen niet wisten welke groepen hadden gereageerd en waar zich de kritiek op toe spitste hebben we in samen werking met het vrouwenkafee een extra thema-avond georga niseerd. Bedoeling wad elkaar te informeren en een gezamen lijke strategie af te spreken. Ondanks dat we een aantal vrouwengroepen hebben gemist was de opkomst (19 vrouwen) prima. We hadden elkaar heel wat te vertellen. We begonnen met de reakties op de gemeen telijke emancipatienota van de Rooie Vrouwen, de CPN vrouwen, het CDA vrouwenberaadde Vrouwenraad, de SCOT vrouwen, de PSP vrouwen, de vrouwen van de Wereldwinkel en de leden van het vrouwenkafee. Toen zijn we gaan kijken welke van de kritiekpunten gemeen schappelijk zijn. Hierbij bleek overwegend overeenstem ming, alleen de CDA vrouwen vonden dat de gemeentelijke nota voldoende aanknopingspun ten biedt en konden zich als enige niet achter de hieronder genoemde kritiekpunten scharen. - de nota is veel te vaag - Tilburg moet de landelijke rijksbijdrageregeling en het

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 36