vrouumentrum - nieuws I haanloze vrouwen! heruitqave: 33 i.' een beurd. We staan ingeschreven, de schildercampagne is weer be gonnen, de gemeente heeft ge zorgd voor achterstallig onder houd’ en we zijn bezig met de inventaris: wat er is, wat er noodzakelijk moet komen, liefs met zo weinig mogelijk onkos ten Tot ziens, hoors, beis Albertine Peters Zoals bekend is bij de meesten is vanaf 16 september j.l. het stichtingsbestuur voor het vrou wencentrum opgericht. Dit bestaat uit drie vrouwen van het vrouwencafeePaulien Assink, Albertine Peters en Thed Vervoert. Drie vrouwen van de vrouwenraad: Carolijn Suys, Wil Onderdenwijn- gaard en Renée Römkes Eén vrouw vanuit niet-aangeslo- ten verenigingen van de vrou wenraad, Paula Sukel,. Er wordt nog gezocht naar twee vertegen woordigsters uit groeperingen die niet bij de vrouwenraad zitten Na die datum zijn deze vrouwen om de tafel gaan zitten en zijn bezig geweest met taakafbakening voor de dingen die moesten ge beuren; dit pand verder opknap pen (tot nu toe had het 0-cafee hieraan gewerkt), kontakten naar de gemeente, het finan ciële gedeelte (er moest meteen een begroting gemaakt worden), de coördinatie van het gebruik van de opgeknapte kamers, de verwarming, de elektriciteit (b.v. buitenlicht) en aller- hand praktische zaken (b.v. inschrijven in de kamer van koophandel') Een en ander is ondertussen ge- Half november komt opnieuw uit: "Gesprekken met verkrachte vrouwen" met als ondertitel: "Onderzoek naar verkrachtings- situatie, verwerkingsproces, hulpverlening, opvang in ei gen kring en gang van zaken bij politie en justitie" (212 blz.). Te bestellen door overmaking van 10 gulden op postgiro 13500 van de gemeente giro, ten gunste van rekening nummer 5032066 van Criminolo gisch Instituut Bonger, Kloveniersburgwal 72, Amster dam. Onder vermelding van: verkrachting. Meer informatie bij Lydia Vorrink, 020-5253923. Op het baanlozencentrum (Volt- straat 18) zijn vrouwen met een vrouwenoverleg gestart. Dit vrouwenoverleg wil koffie ochtenden gaan opzetten. Als start werd gekozen voor d avond met de dia—serie u gewoon..huisvrouw’ november om 9-30 uur is de rste koffie-ochtendEr wordt -an over dit thema gepraat. Elke haanloze vrouw is welkom. KontaktvrouwenJet Martens en Mirjam Does. Nu ik dit zo lees, vind ik ons behoorlijk aktief; we zijn ent housiast aan een grote berg werk begonnen. En we kunnen nog veel enthousiaste vrouwen ge bruiken Heb je tijd en zin om te verven, een drankje te nuttigen, kennis te maken met ons, of wat dan ook, kom langs. We vergaderen om de 14 dagen op woensdagavond, (18 november is de volgende ver gadering) openbaar Heb je goede spullen over-, dan kun je ze hier kwijt. Bureaus, tafels, lampen, stoelen, etc. Op deze manier komt er een wis selwerking tussen jou en ons, het groepje vrouwen, dat zich nu bezig houdt met vrouwencen trum voor ons allemaal.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 35