redaldioneel 1 namens de redaktie, Klaar. "Hier aan onze lezeressen ’Ik vind het normaal dat mensen het niet aankunnen’. ’Het gedwongen 'normale' is geweld'. 'We organiseren onze kontakten, bijv, door in groepen te stap pen, niet meer spontaan. Ikzelf maak moeilijk kontakt, kruip weg op mijn kamer' 'Soms zie ik gelijkenis tussen heksen op de brandstapels in de middeleeuwen en vrouwen in psychiatriese inrichtingen in de 20-e eeuw. 'Ik vind dat wij vrouwen, meer in eigen hand moeten nemen: vrouwengezondheidshuiseigen abortuskliniek oprichten'. 'Als 14-jarige kreeg ik op het M.O.B. te horen:" Wees wat lie ver, niet zo agressief"'. We laten ons niet langer door psychiaters, therapeuten, dok toren, vaders, echtgenoten en vrienden voorschrijven wat nor maal en abnormaal is. Laten wij,vrouwen, zelf uitzoeken en uit maken wat gezond en ongezond voor ons is. Hierover en over nog veel meer, gaat deze krant 'Vrouwen en psychiatrie Het was niet gemakkelijk om over dit onderwerp, dat ons zo na aan het hart ligt, te praten en te schrijven. Sommigen hielden er hoofdpijn en een slapeloze nacht aan over. We zijn dan ook benieuwd hoe jullie al deze verhalen lezen. Naast het door ons ruim opgevatte thema 'Vrouwen en psychiatrie' kun je in deze krant nog meer lezen. Lia maant ons in haar derde artikel over fascisme tot nog gro tere oplettendheid en strijdbaarheid in deze tijd van ekonomiese krisis, gezien de vergelijkbare situatie met de 20-er jaren, waarin het fascisme tot opbloei kwam. Verschillende vrouwengroeperingenin Tilburg volgen samen kri- ties het emancipatiebeleid van de gemeente. Lees hiervoor 'Eman cipatiebeleid Tilburg' - een doodgeboren kindje?'. Mia vertelt hoe het OOkafee draait in het OOcentrum en Albertine wat er allemaal bij i<5mt kijken om het centrum goed te beheren. Maar het is niet alleen aktie, informatie en problemen wat de OOkrantklok slaat. Het vervolg van de Potstory én de column van fijntjes zijn er weer'. Vanuit de redaktie hebben we ook nog het een en ander te melden. Luc is i.v.m. tijdgebrek uit de redaktie, helaas. We zullen haar missen De redaktie is verrijkt met twee nieuwe vrouwen, José en Tineke. José stelt zich in deze krant voor. Op blz. 29 kun je het financieel overzicht van de krant lezen. Er komt geen zesde nummer meer dit aar, dit ook i.v.m. het dub beldikke zomernummer 'Vrouwen en r itiek'. De volgende krant kan je in januari verwachten. Eindelijk hebben we ook een eigen ruimte in het OOcentrum. hebben vrouwen geverfd met veel verf en veel vervé", schreef Nel. Kom een keer langs, maar eerst: lekkere leesuurtjes met deze krant

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 3