potstory. 23 deel 3 Ma zo n en ze Vooraf; Julian is hoofd op een afdeling in een schippers internaat. Anne, een van de leidsters die onder haar wer ken, is lesbisch. Dit weet echter niemand op de afdeling. Anne raakt verliefd op Julian. Tijdens een vrouwenavond in het vrouwencafé ontdekt Julian dat Anne lesbisch is. Er vindt dan een confrontatie met el kaar plaats in het vrouwenca- f e Julian ging er een hele 3re wereld open die ze nog it had ervaren. Een wereld i vrouwen waarin vrouwen ouw-mens waren en niet zo- Anne niet meer de oude Anne voor haar. Het was een vrouw geworden' waar ze razend nieuwsgierig naar was. "Wil Je iets drinken van me?", vroeg Julian. Anne knikte. "Vluchten kon niet..." Maar waarvoor zou ze vuchten? Om dat belachelijke verhaaltje aan te horen over het weer? Alsof haar dat ene sodemieter interesseerde. Ze was wel goed maf om dat verhaal aan te horen, om te knikken en stommetje te spelen. En waar voor...?? Alleen omdat de buitenwereld het zo moeilijk heeft met het gegeven les bisch te zijn. Haar hele le ven liet ze leiden door die buitenwereld Er was iets geknapt bij Anne toen Julian over het weer'was begonnen. Ze voelde langzaam maar zeker POWER in zich op komen. Ze voelde het in haar hele lichaam. Ze rechtte haar rug, kin omhoog en keek Ju lian recht in haar donker blauwe ogen. "Een jonge graag, althans als het om alcoholi sche dranken gaat!!!" Een moment was het stil. Ju lian had als het ware tijd nodig om het grapje te be grijpen. Toen schoot ze in een lach en daarmee werd me teen de spanning opgeheven die er tussen hun tweeën was ontstaan. Opeens vond Julian het niet moeilijk meer om te vragen wat haar bezighield en voor Anne was het een opluch ting hierover te praten. Het werd een gezellige avond. VO'' a> n v 1 v ouw-mens waren en niet als in de buitenwereld waarin de vrouwen direct gekoppeld werden aan een man. Alsof de een niets zonder de ander kan en de ander niets zonder die In Anne’s hoofd dreunde con stant het liedje van Jenny A- rean en Frans Halsema: "Vluch- ten.kan niet meer, ik zou niet weten waar naar toe..." Ze merkte dat ze niet meer na kon denken en Julian alleen maar aan kon staren. "Vluchten kan niet meer Julians hersens daarentegen' draaide op volle toeren. "An ne lesbisch! Wat raar dat ze dat nooit vermoed had. Zou ze er niet voor uit durven komen? Zou ze er gelukkig mee zijn? Vrouwen die van vrouwen hou den, wat moet ik me daarvan voorstellen!! Wat moet ik in vredesnaam tegen haar zeggen. Zou ze niet beledigd zijn als ik hierover wil praten." Julian merkte plotseling op dat de stilte tussen hun twee- en pijnlijk stil en lang werd. Abrupt vroeg ze: "Is het bui ten koud?" Het sloeg werke lijk nergens op en Julian aliseerde het zich op het ment dat ze het vroeg, trachtte de zaak nog wat te redden door uit te gaan leg gen dat het daar straks slecht weer was geweest nu wel benieuwd was hoe het weer nu was. Ze voelde van binnenuit hoe zeer ze zich zelf tegen zat te praten. Ze was helemaal niet nieuwsgie- rignaar het weer. Ze was al leen benieuwd naar Anne. Op de een of andere manier was re- mo- Ze 1 it

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 25