nieuw heksenqef luister Klaar vrouwenwerk in de hulpverlening en I- Stichting Balsemein St. Jacobsstraat 13 5211 LP Den Bosch 13.30-17.00 uur 13.30-17.00 uur '10.00-12.30 uur V.oor inlichtingen: Tel: 073-137241 Dinsdag Woensdag Donderdag H. Wyckoff, een Amerikaanse, begeleidt al jaren vrouwen praatgroepen volgens het prin cipe van de Radikale Therapie. 16 Uit het Jaarverslag 1980: Balsemien, een zich supersnel verspreidend ’onkruid’, onuit roeibaar en met prachtige roze bloemen. Balsem voor de Mienen, hetgeen duidt op iets weldadigs voor de vrouwen Rebelse Mien, strijdbaar dus en in verzet. Onuitroeibaar, weldadig en strijdbaar, dat is wat de stich ting Balsemien wil zijn. een hoofddoek om, ze woonde alleen, de gordijnen waren altijd dicht en haar tuin was verdord. De katten, de heksen ketel en de toverstaf waarmee ze ons kon betoveren fanta seerden we zelf erbij.' Sprookjes en angsten leidden tot heksenvervolging, ook in onze tijd. In de loop der jaren ontdek- Vroeger werd ik nog wel eens huilend wakker van een droom over de heks van Hansje en Grietje. Ook de heks Eucalipta van Paulus de Boskabouter is niet al te voordelig afgebeeld. Zo werden heksen in mijn ver beelding lelijke enge oude vrouwen die konden toveren kinderen wilden opeten.' "Ga je mee heksje pesten?" 'Bij mij in de straat woonde een heks. Ze had een knot, komen zijn die van als vrijwil ligster of als betaalde kracht werken binnen een instelling. Vrijwilligsters worden minder snel serieus genomen, betaalde krachten voelen de dreiging van ontslag. In het verlengde hier van gaan de vrouwen op zo'n weekend samen bezig met vragen als: Wat kan je aan? Wat durf je aan? Wat ook regelmatig aan de orde komt is de verantwoorde lijkheid van de begeleidster. Tot slot vragen wij: Wat gebeurt er met jullie ervaringen wanneer het eksperiment is afgelopen? We zullen flink veel publikaties verspreiden over onze ervaringen, mogelijk ook thema nummers over bijvoorbeeld intake gesprekken. Door deze publikaties ook in instellingen te verspreiden ho pen we invloed uit te oefenen. Moe gepraat en moe geluisterd breken we na anderhalf uur ons gesprek af. Wij kopen nog een jaarverslag voor de nog ontbre kende informatie en beloven hen een vrouwenkrant op te sturen. Kris en ik op weg naar de Bos sche bollen! 1 ten we dat het ging om zelf- ^standige gevoelige wijze X.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 18