I r 1 I I l V\A Joke leen de opvoeding speelt daarbij een rol, maar ook onze maatschappij, een jon gerencultuur waarin oudere mensen niet meer mee lijken te tellen. Oud, dik en gerim peld wordt niet geaccepteerd Als je vroeg geleerd zou heb ben positief over jezelf te denken en je bewust bent welke krachten je in je hebt dan zouden er niet zoveel vrouwen in de put zitten. Het is toch diep triest dat een vrouw van 50 niets goeds over zichzelf weet te vertellen, en er heilig van overtuigd is dat ze niets kan. Ga je in haar geschiedenis wroeten dan blijkt dat ze ge- weldige dingen heeft gedaan. Vroeger hoorde je niet trots op jezelf te zijn, dat was een vies woord. Vrouwen vinden datgene wat ze gedaan hebben of doen normaal en vanzelfspre kend. Gelukkig is het tegen woordig iets aan het veranderen. (We zijn er nog lang niet) Je kunt opener contacten leggen, maar je moet ze wel weten te benutten. Je kunt jonger posi- tieverer ervaringen opdoen en daardoor zelf sterker in je schoenen staan, jezelf schou derklopjes geven. Het is te gek dat vrouwen dat soms pas in de VIDO-groep kunnen. Mieke vindt het geweldig dat vrouwen in een VIDO-groep het bewustzijn aangereikt kan wor den, dat ze hun eigen mogelijk heden hebben Vrouwen zijn zo boeiend, zo rijk, dat ze er zelf niet bewust van zijn Ik loop soms straal langs mijn schoenen. Ik ben het en daar zul je rekening mee moeten hou den Met deze wijze woorden die we veel uiteer van vrouwen zouden moeten horen, wil ik een punt zetten achter dit verslag van een uurtje praten met Mieke. Terwijl ik di.t interview aan het uitschrijven was, gingen mijn gedachten geregeld naar mijn moederdie er hopelijk ook nog eens aan toekomt zichzelf op de borst te slaan. bestaan bij de vrouwen uit de verschillende groepen om elkaar af en toe weer eens te zien. Iedere dinsdag ochtend van 9.30 tot 11.30 uur is er een koffieochtend in de. Koestraat 164 en worden er themaochten- den georganiseerd. Voor vrou wen die in VIDO-groepen za ten als wel voor 'nieuwe' vrouwen. Mieke vertelt niet zonder trots dat die themaochtenden georga niseerd worden door aktieve vrouwen uit een VIDO-groep waar zij leidster van was. We komen aan het eind van ons gesprek weer terug op hoe be langrijk het is om bewust te zijn van je eigen mogelijk heden en hoe weinig vrouwen geleerd hebben positief over zichzelf te denken. Niet al- I I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 10