7 ft 4 *- Carla Tussen de middag:de leidsters, vermoeid en moedeloossjek kie rokend bovenop de klei ne tafeltjes. Ik ben zelf behoorlijk mat en bedenk dat het te gek is voor een persoon ongeveer dertig kinderen heel de dag.Altijd wel een die de diarée heeft of moet kotsen. Werkgelegenheid genoeg, twee 's morgens, twee 's middags, dat zou op de school van Jos, driee klassen, voor negen per sonen werk kunnen betekenen. De middag begonnen we niet met frisse moed, dat hebben ze on- middelijk door, die kleinen. Een ronde kring maken jnisluk- te grandioos. Wij gingen aan de kant zitten, en de kleuters speelden en stoeiden of ze in de piste van 'n circus waren. Af en toe kwamen ze trots la chend voor ons staan. Wat 'n afstand De tweede poging lukte, en werd leuk, omdat ze zelf bepaalden wat we speelden en ze ons erin betrokken In de klas, vrij spel, 't zelf de als die ochtend. Jongetjes druk spelend, luidruchtig, meis jes zaten te frutselen aan hun tafeltjes Op weg naar huis, lang niet meer zo’n trek in 'n pils gehad op dit uur van de dag Om nog eens te lezen: -Vrouwenkrant A’dam vr. 74/75 -Lover 78-3; 't artikel van Ria v. Hengel.’het heroveren van de geboorte. -Toch ook Adrienne Rich, ’Uit vrouwen geboren'. Ik weet nog niet precies waarom, maar ik voel ergens dat het niet zo in de prullebak gegooid moet, als het in de bovengenoemde A'damse krant gebeurd. -Lesbies prachtboek: Noor van Crevel, vernieuwd verbond blz. 249. -Van de stichting Lust en Gra tie: gedwongen hetero-seksua- liteit en lesbies bestaan. rond, bleven meer alleen. Jos stimuleerde een meisje dat haar bal verspeeld had, die te rug te pakken, het was haar bal niet meer. Ze wist al dat ze niet sterk genoeg zou wezen om 'm terug te pakken, dat ze zou moeten vechten, dat ze de zwak ste zou zijn. In de klas-, bij 'n spel, kwamen er op 'n gegeven moment 'n paar meisjes achter elkaar aan de beurt, 'n jongetje; nou, niet alleen meisjes,., ik heb geen zin meer

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 9